Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetetek megátkoztak?...

Szerintetetek megátkoztak? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
4 éve a két gyermekemen kívül semmi pozitiv nem történik velem, negativ ellenben igen, egészség, lakás, magánélet terén szinte csak rossz események vannak. Egy éven belül 3-ik albérletbe költöztünk, előtte 2 tuti albérletet mondtak vissza kulcsátadás előtt. Ahol lakunk is mindig történik valami. Most egy héten belül tönkrement a villany, a zár, elöntötte a viz a fürdőszobát. Bár eddig nem hittem benne de kezdem azt hinni hogy megátkoztak. Exanyósom ritka gonosz ember belőle kinézem.4 éve váltam el és a rossz periódus azóta tart. Hogy járhatnék utána hogy valóban átok van e a dologban?
2009. nov. 18. 08:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
A harmadikat így írják: "3." és nem "3-ik". Amúgy nem, nem vagy megátkozva, vagy ha igen is (valami másik babonás nyomorék megátkozott), akkor sincs kihatással semmire. Mindent _magadnak_ köszönhetsz. Ez a felnőtt lét alaptétele, vállalni a felelősséget, és nem átkokra fogni.
2009. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A nyomorék te vagy, és nem helyesírási tanácsot kértem.
2009. nov. 18. 09:15
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Én innen megmondom neked, hogy nem vagy megátkozva, ezzel a kérdés egyik fele meg is oldódott.


A másik zűrösebb, ugyanis ha hiszel az átkokban és hiszel abban hogy megátkoztak, akkor belekerülsz egy önsorsrontó spirálba, amiből nem nagyon lehet kittörés.


Két nagyon fontos dologra hívnám fel a figyelmedet:


(1) Az elsőt egy példán keresztül mutatnám meg. Mondjuk tegyük fel, hogy hetente egyszer leszarja egy madár az autómat. Most akkor peches vagyok? Ezt akkor tudom eldönteni, ha TUDOM, HOGY MÁSOK AUTÓJÁT MILYEN GYAKRAN szarja le madár. Ha a madárkaki átlagos jelenség, akkor mondhatjuk, hogy én azzal a heti eggyel még jól is járok. Van, akinek ennél is több jut. Ha azonban magamban füstölgök, hogy már megint egy, akkor belepörgetem magam a "milyen peches vagyok" életérzésbe.

Ha innen nézzük a lakásügyeidet, simán lehetséges, hogy ennyi szívás még pont átlagosnak mondható. Nem ismerem az albérletbizniszt, de amit hallottam róla, az alapján feltételezhető, hogy nem egy ilyen tönkrement, lehasznált lakás létezik, amit kiadnak. A kétszeri visszamondás se tűnik akkora nagy számnak.

(Hozzáteszem, hogy sokkal könnyebb külső és elháríthatatlan tényezőket keresni egy baj mögött, mint arra gondolni, hogy esetleg te hol hibáztál: pl nem nézted meg eléggé a lakást vagy ilyesmi. Mindezt ráfogni egy átokra vagy Istenre a legegyszerűbb, mert így nem kell szembenéznünk a saját hülyeségeinkkel. Ellenben ha azt hisszük hogy úgyis mindegy, akkor meg se próbálunk kitörni. Szóval már csak inkább ezért is inkább azon gondolkozz, hogy mit tehetnél a "pech" ellen, mint azon, hogy milyen csodamágusokra költsd azt a kevés megmaradt pénzedet.)


(2) Az ember hajlamos rossz időszakokban tovább keseríteni saját életét. Nem szándékosan, persze, csak így sikerül. Mondjuk nézzük meg: Tegyük fel hogy most válok, alig alszom >>> rosszul teljesítek a munkában >>> se időm se pénzem kikapcsolódni >>> kimerülök >>> még rosszabbul teljesítek, figyelmeztetnek >>> begörcsölök, még jobban bezárkózom. Ez egy végtelen spirál, amiből nagyon nehéz kitörni. Általában a nagy nehézségek nem a válás pillanatában történnek, hanem utána. Ha eltöröd a kezed, akkor ugyan nagyon fáj, de aztán hetekig gipszben lenni, bénán és tehetetlenül, állandó viszketésben - az sokkal rosszabb, mint a fájdalom. A váláskor azt hitted, túl vagy a nehezén, de igazából most vagy ebben a gipszes-viszketős időszakban.


Szóval az eseted nem speciális, nem vagy különösképpen megátkozva. Inkább próbálj rájönnni, hogy mit tehetnél a saját életedért te magad, mint hogy külső tényezőkben keresd a hibát és belesüppedj végleg.

2009. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

Szia!:) Hátha ez segít!:)


Ártó varázslat megtörése



Semmi nem jön össze mostanában, magad sem érted, hogy miért? Úgy érzed, valaki varázslattal akart ártani neked? Tehetsz ez ellen valamit! horoszkóp, asztrológia, mágia, védelem

Tégy egy termetes, fekete gyertyát az üstbe,(amit amúgy is varázslatokhoz használsz) vagy ennek hiányában egy nagy, fekete hőálló edénybe. A gyertya legalább 3-5 centiméterre álljon ki az üstből, s meleg méhviasszal vagy egy másik fekete gyertya anyagával rögzítsd a gyertyát, nehogy felboruljon.

Az üstöt, vagy az edényt töltsd föl friss vízzel egészen a pereméig, ügyelj rá, hogy a kanócot egyetlen csepp víz se érje. Úgy, hogy a gyertya 3-5 centiméterre álljon ki a vízből. horoszkóp, asztrológia, mágia, védelem

Végezz néhány perc mély légzést, meditálj azon, hogy milyen ártalmaktól szeretnél megszabadulni, majd gyújtsd meg a gyertya kanócát. Gondold át újra, amit az előbb, vízualizáld, hogy ezek az ártalmak a fekete gyertya lángjában elégnek.

Ülj csendben a gyertya előtt, és lásd magad előtt, hogy az ellened irányuló ellenséges erők, a gyertya lángjába áramlanak és ott mind elégnek. Egyszer csak a gyertya ellobban, fénye sercegve kialszik, mert találkozik a vízzel. Ebben a pillanatban hárult el a veszedelem, mert a kihunyó lánggal együtt odalett az ellened küldött varázslat ereje is. Azonnal szakítsd meg az ellenséges varázslat erejével kapcsolatos vízualizálást! Nézd, amint a füst elillan, s az ártalmas szándék tehetetlenné válik.

A vizet öntsd egy földbe ásott gödörbe, esetleg egy tóba, vagy közeli folyóba, vagy a lefolyóba. Közben gondolj arra, hogy a vízben levő ártó hatásokat Földanya megtisztítja, így nem árt már senkinek és semminek. A maradék gyertyát ásd el mélyen a föld alá.

2009. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Hát a kérdésedből meg az első válaszodból kérdező lejön, hogy nagyon tanulatlan és buta ember vagy.


Egyrészt az első válaszoló nem nyomorékozott le téged, hanem azt írta, hogy egy nyomorék átkozott meg. Másrészt meg aki ilyenekben hisz, az szintén nem lehet okos.


Jó hogy nem az lesz a következő, hogy a gyereked beteg lesz és majd azt mondod, hogy csak egy átok, ezért majd nekiállsz kántálni neki, hátha meggyógyul.


Mindenek oka van. Hülye voltál, belementél egy rossz kapcsolatba, gyerekeket szültél a férjednek, akitől elváltál 4 éve. Nyilván egyedül nehéz eltartani hármótokat, mivel mint írtam nem leehtsz nagyon tanult meg okos, így nem lehet egy csúcs állásod, így nem keresel jól, tehát lakásod nincsen, bár gondolom amíg házas voltál addig se volt, tehát már ott os albiban laktatok vagy anyósodéknál esetleg, így már akkor is hiba volt 2gyereket szülni, ha egyszer nincs állandó lakhelyetek, szerintem.

Szóval nincs sok pénzed, így olcsó albérleteket tudsz megpályázni, így jutsz el abba ahol most vagy, gondolom ha olcsóbb illetve ha már előzőleg többet is visszamondtak, akkor bepánikolva igent mondtál már erre bármi is legyen, csak legyen tető a fejetek felett. Értelemszerűen olcsó húsnak híg a leve, ezért romlik el annyi minden ott vagy történnek ott szar dolgok.


Röviden ez a diagnózis, persze lehet nem mindenben kalkuláltam jó, de a lényeg ugyanaz. Mindennek oka van amiről valszeg te (is) tehetsz.


De ha a régi problémákat is úgy kezelted, hogy el vagy átkozva, akkor nem csodálkozom. Most sem ezt kéne, hanem a megoldáson töprengeni és keresni.

2009. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%
Vegyél félkiló mákot, minden nap egyél meg egy szemet, mire végzel az átok elszáll! :)
2009. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Mindez a Tudományok címszó alatt.
2009. nov. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kedves 10:15-ös kommentelő.Ha jól elolvasod az első válaszoló úgy irta "másik"nyomorék babonás tehát az egyik én volnék szerinte...Nem tartom magam nyomoréknak csak mert kérdezni mertem.

Nem vagyok tanulatlan, nem ismersz és légyszi ne alkoss véleményt ismeretlenül, csak egy kérdést tettem fel, mert ez az oldal elvileg erre szolgálna.Azt is irtam hogy nem hittem benne...

Amúgy milyen jó hogy te mindent sikeresen végigvittél az életedben!Gratu hozzá!Te egy boldog ember vagy hallod...Biztos sose volt gondod az életben.

A két gyerekem nem a házasságomból van és nem is erről kérdeztem, tehát amig nem ismered a hátteret ne ítélkezz. Tettem amit tettem, sokmindent megbántam és azthiszem épp eleget hibáztattam magam olyanokért amiről nem mindig én tehetek. Nem kántáltam és nem is áll szándékomban, nem mágiát, boszorkányságot akartam csak normális véleményeket. Ezúton köszönöm mindenkinek aki így válaszolt.Sajnálom hogy a kötekedők mindehol jelen vannak.

2009. nov. 18. 11:26
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

nem kötekedtem. Hiába beszélsz mellé, amiket írtam azokat nem cáfoltad meg, max 1-2 lényegtelen pontot.


nem ismerlek, de a válaszodból lejön, hogy nem lőttem annyira mellé. Mindenesetre nem tartom kötekedésnek azt, hogy a szemedbe mondjam, hogy esetleg a problémát oldjad meg és ne pedig átkok után loholj. Mellesleg nekem is volt egy tonna bajom, végigjártam már az önsajnáltatás rögös útját ki akartam jönni belőle, tettem érte sokat és sikerült. És ha nem is vagyok übersikeres, de jó úton haladok felé, amit többnyire magamnak köszönhetek(gyak nulláról indultam), nem pedig a szerencsének.

2009. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

Márpedig ha tetszik neked, ha nem, az első nem nyomorékozott téged le. Csak egyszerűen te nem tudsz szöveget értelmezni. Ennyi.


Emellett nem valószínű, hogy megátkoztak téged. Egyrészt mire fel? Ahogy így elolvasom a hozzászólásaidat, neked már így is, úgy is mindegy. Ha én meg akarnálak átkozni, akkor sem tenném, mert csak időpazarlás lenne. Anélkül is szenvedsz te eleget.


Másrészt sokkal valószínűbb, hogy egyszerűen a pesszimista felfogásod, és a hibáknak, problémáknak a másokban való keresése vezetett téged idáig. A világ úgy működik, hogy minden kihat mindenre. Ha te pesszimista vagy, és pesszimistán fogod fel a dolgokat, akkor voltaképen magadhoz is vonzod az ilyen történéseket, és tényleg megtörténnek veled.

Ha rosszkedvű vagy, akkor a környezeted is rosszkedvű lesz. A főnököd leszid valamiéyen indokkal, erre még rosszkedvűbb leszel, amit te továbbadsz, és a végén elbocsát. Minden így működik. Amit te adsz, azt fogsz kapni is.

Leszidtad az elsőt, pedig igazat mondott. Így viszonzásként te sem fogsz mást kapni.

Mindent magadnak köszönhetsz.

2009. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!