Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy atomban hogy keletkezhet...

Egy atomban hogy keletkezhet energia a melegítés során, nyomásnövekvés során vagy súrlódáskor?

Figyelt kérdés

2-3 napja keresem a választ a kérdésemre, megnéztem minden videót angolul magyarul, interneten sehol nem találtam. Atom magok nem érintkeznek egymással az electronok taszítása miatt. Fényt akkor bocsájt ki egy atom ha az elektronját eltalálta egy neki megfelelő energiájú foton és "felugrik" egy magasabb energiájú részre de visszamegy az eredeti helyzetébe azonnal, ennek következtében fényt bocsájt ki. Ez ha jól tudom tömören így van. Azt nem értem, hogy pl súrlódáskor melegedek a dolgok van amikor izzanak is pirosan. De ha az atomok nem tudnak egymáshoz érni valójában akkor mitől forrósodnak fel? Az atomok mozognak valahogy, és ha felforrósíjuk őket akkor az az elektron honnak fogja kapni azt a fotont amitől energiaszintet lép és ő maga is kibocsájt egyet?


Ide fordultam legutolsó reményként, hogy hátha valaki meg tudja válaszolni.



2021. jan. 16. 20:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Érted!
2021. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy kifejtetted részletesen minden világos már :)
2021. jan. 19. 02:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!