Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy egy fekete...

Lehetséges hogy egy fekete lyukat két másik széttépjen?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 23:32
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Morfondírozgattam, most a progival tesztelni nincs lehetőségem, de továbbra is úgy vélem, az eredmény mindenképpen összeolvadás.


Az eseményhorizont bármely azt elérő tömeget fénysebességig gyorsít, tehát az összeolvadást szerintem nem akadályozhatja meg az alapból fénysebesség közeli két kitérő pálya sem, ha az eseményhorizontok összeéréséhez vezet.

Az eredmény nagyon meredek, gyors egybe-spirálozás lesz.

Szerintem csak azt befolyásolja, hogy a keletkező egyesült fekete lyuk milyen forgással fog rendelkezni.

2021. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Na és ha elképzelünk egy olyan forgatókönyvet, hogy tíz vagy akár többszáz darab feketelyuk megy el egymás mellett sorban, a párosak az egyik irányba, a páratlanok ezzel ellentétesen? Akkor a középső kettőt majdnem mindkét irányból ugyanakkora erő vonzza, tehát nem olvadnak egybe.

Tudom ez már nagyon vad elképzelés bocsánat az offért.

2021. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:
100%
Szerintem ott bukik a dolog, hogy nem úgy mennek, egymás pályáit elhúzzák.
2021. jan. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is érdekes kérdés hogy képesek e egymás esemény horizontját modositani?
2021. jan. 25. 19:45
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
Torzítani igen.
2021. jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!