Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kisvonat 1m sugarú körpály...

Egy kisvonat 1m sugarú körpályán változatlan nagyságú sebességgel mozog és minden kört 20s alatt fut végig. -Mennyi a keringési ideje? -a fordulatszáma? -a kerületi sebessége? -a centripetális gyorsulása?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Régen tanultam már fizikát, úgyhogy csak tippelek:


Keringési idő gondolom 20 másodperc, mert ennyi idő alatt tesz meg egy kört

Fordulatszáma: 180 fordulat/óra (3600/20)

Kerületi sebesség: 0,314 m/s V=(2*pi*R)/T

Centripetális gyorsulás: 0,0985 m/s^2 Acp=v^2/R


Ha tévednék, akkor bocs...

2010. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fordulatszáma egy körpályán mozgó vonatnak nincs mert az nem forgás hanem körpályán mozgás!A kettő nem ugyanaz!


A fordulatszámot mindíg percenként számolják amúgy.

2010. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, a fordulatszámot másodpercenként nézik a középiskolai fizikában. Hogy 1/secundomot kapjanak mértékegységnek. Mert az az SI, és sok zavar történne, ha eltérnének tőle, az átváltásoknál.
2010. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy milyen fordulatszámot írsz! Ha látod a forma 1 autó fordulatszámmérőjét a 17500-as fordulat 1 percre vonatkozik! A villanymotor 1500-as fordulata egy percre vonatkozik! A mosógép 500-as centrifuga fordulata 1 percre vonatkozik! A generátor 1 perc alatt fordul 3000-et!
2010. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 16. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Az IPARBAN és ÁLTALÁBAN percenként mérjük. De he elolvastad volna amit írok, én a középiskolás fizikáról beszéltem, amiben valószínűleg a kérdező is mozog. Innentől pofa be, mert hülye vagy.
2010. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fordulatszám=T ami másodpercben mérendő a fizikában és körív/másodper
2010. aug. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!