Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kutyák miért nem veszik...

A kutyák miért nem veszik vicsorgásnak az emberi mosolyt? Mi az oka annak, hogy ami az állatvilágban kb univerzálisan agresszíót jelent, addig az az embernél valami egészen mást?

Figyelt kérdés
Evolúciós háttérrel érdekelne.
2021. jan. 30. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek is tudnak vicsoritani, morogni és a kutyák is vigyorogni, pl egy futás után, és nem ugyanaz
2021. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Talán a fogakat kivillantó mosoly az embernél azt jelenti, hogy nézd meg a szép fogaimat, milyen egészségesek, én is egészséges vagyok, szuper utódaink lesznek ha elkaphatlak. A kutyánál meg az a helyzet, hogy a kutya az emberhez szocializálódott. Valószínű a fogvillantást ösztönösen agressziónak tekinti, de agresszió helyett szeretgetést, ölelgetést, simogatást kap. Ez a viselkedésminta képes felülírni az ösztönöst, mint egy pavlovi reflex, és ezután már a fogvillantós mosolyt az embernél barátkozásnak tekinti. Akinek van kutyája, azért tudja hogy ennél szofisztikáltabb a dolog, mert a kutya a nagyon kifinomult érzékszerveivel képes más információkat is gyűjteni, és nem csak a látására hagyatkozik. Az agresszív embernek megemelkedik az adrenalinszintje, ezt képes kiszagolni a kutya, és a nem csak a kilátszó fog utal külsőleg agresszióra, hanem a hirtelen támadó mozdulat, meg a jó ég tudja mi, de a kutya megérzi miről van szó. Én sokszor játszottam a kutyámmal úgy hogy először agressziót színleltem, és ilyenkor a kutyám érezhetően mindig kivárt a válasszal addig míg nem volt számára egyértelmű a szándékom.
2021. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kutya szag alapján tudja, hogy milyen hangulatban vagy, plussz annyi ideje élünk egymással, hogy nagyon jól megértjük egymást oda-vissza. Nagyon sok kóborkutya ösztönösen embereket kezd el követni, mert tudja, hogy tőlünk függ a túlélése. A kutya arcizmai is azért alakultak ki evolúciósan, hogy jobban tudjon kommunikálni velünk, bizonyítottan a szemöldök izmuk is azért van, hogy szánni való képet vágva manipuláljon téged egy-egy jó falat reményében. El tudom képzelni ezek után, hogy mennyire ismernek minket.
2021. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!