Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az influenza vírus eltűnt...

Az influenza vírus eltűnt vagy csupán átkeresztelték a tünetegyüttest?

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 1. 16:32
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

9


[link]


Tessék, az amerikai halálozási ráta növekedési ütemében nem volt semmi változás az előző évekhez képest a nagy és halálos pandémiás 2020-as évben.


Amerika talán a legszembetűnőbb példa, hiszen ott "tombolt" a legdurvábban a vírus.


[link]


A svédeknél valóban volt egy pici kiugrás (6000 fő) az előző évek átlagához képest. De itt a vírus ugye szabadon "tombolt" és ennyi plusz halottat tudott szedni.


[link]


Ugyanakkor az olasz mortalitás sem volt lényegesen eltérő a 2019-es évhez képest.


Szóval a statisztikák magukért beszélnek. Minden más duma csak találgatás és felesleges szócséplés.

2021. febr. 1. 20:51
 12/36 sadam87 ***** válasza:
86%

#11

"Tessék, az amerikai halálozási ráta növekedési ütemében nem volt semmi változás az előző évekhez képest a nagy és halálos pandémiás 2020-as évben."

XD XD XD XD XD

Az oldal tetején kiemelve:

"NOTE: All 2020 and later data are UN projections and DO NOT include any impacts of the COVID-19 virus."

Azért jó nevettem! :D :D :D


"A svédeknél valóban volt egy pici kiugrás (6000 fő) az előző évek átlagához képest."

Ez neked hogy jött ki az oldal adatai alapján? (Vagy még azóta változtattak az adatokon?) A 2021-es halálozás 97 941. A második legmagasabb halálozás a 92 185. Ezen kívül még egy év van (2017), ami (éppen csak) belül van a 6000-en. Én szemmel veréses alapon olyan 90,5-91 ezer közé teszem a korábbi évek átlagát, ahhoz képest ez jó 7-7,5 ezres többlet. Másként fogalmazva éves szinten kb. 8%. És nem tudom, ott milyen volt az előző influenza szezon, de mint írtam, nálunk kifejezetten gyenge, ha nem csak egyedi hazai eset, ez is számít.


"Ugyanakkor az olasz mortalitás sem volt lényegesen eltérő a 2019-es évhez képest."

Az ismétléses viccek a legjobbak! XD XD XD

2021. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

12


Esküszöm volt egy olyan sejtésem, hogy bele fogsz kötni abba a sorba. Jók a megérzéseim :)


[link]


Tessék.

2021. febr. 1. 22:15
 14/36 anonim ***** válasza:
8%

13


Most mit vársz egy ilyen agymosott urgetol aki azt ismétli amit a közmédia mond neki.Szerintem ő egy biorobot

2021. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
82%
A hülye konteósok miért nem egyenesen az ezotériába mennek?
2021. febr. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Wadmalac ***** válasza:
71%

Már megígértem magamnak, hogy nem szólok hozzá több covid-szkeptikus idiótasághoz, mert úgysem reagálnak észérvekre és bizonyítékokra, a nyakon csapásuk a felelőtlen hangulatkeltésük miatt meg nem a mi jogkörünk.


De azért ezek a reakciók megmutatják, hogy mennyi ember számára ez a normális gondolkodás:

[link]

2021. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 sadam87 ***** válasza:
100%

#13

Mármint sejtetted, hogy abba kötök bele, miszerint az általad beküldött három linkből kettőben odaírták, hogy a 2020-as adat egy előrejelzés, amiben nem szerepel a koronavírus hatása, és te ezzel próbálod igazolni, hogy a koronavírus nem növelte a halálozásokat. Hát ehhez nem kellett nagy előrelátás, hogy ebbe valaki bele fog kötni! :D :D :D

Ami az újabb linket illeti: én jobb szeretem az olyan oldalakat, ahol nem kell feliratozni a forrás megtekintéséhez.


#14

Értem, hogy nincs semmi érved, csak akkor minek írsz?

2021. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

16


“...a nyakon csapásuk a felelőtlen hangulatkeltésük miatt meg nem a mi jogkörünk.“


Mert szeretnéd ha elvinne a Gondolatrendőrség csak mert kérdéseket merészelek feltenni?


Észérvek? Mi nagyobb észérv mint az aktuális statisztikák az elhalálozásokat illetően?


Az az érzésem, hogy te hitkérdést csinálsz a Covidból, és aki meg meri kérdőjelezni a hírekben leadottakat, máglyára küldenéd. Tényleg ilyen sötét korszakot kívánsz vissza?


A magafajták dobálják szitkozódva habzó szájjal a Goldstein plakátokat!

2021. febr. 2. 10:23
 19/36 A kérdező kommentje:

17


“Ami az újabb linket illeti: én jobb szeretem az olyan oldalakat, ahol nem kell feliratozni a forrás megtekintéséhez.“


Ezt nem teljesen értem. Mi a baj az oldallal?

2021. febr. 2. 10:24
 20/36 Wadmalac ***** válasza:
86%

"Mi nagyobb észérv mint az aktuális statisztikák az elhalálozásokat illetően?"

Amiket szándékosan vagy simán megfelelő értelmezési képességek híján félremagyarázol?

Szóval HAMIS tényekkel operálsz, hogy igazolt a fixa ideádat?


"Az az érzésem, hogy te hitkérdést csinálsz a Covidból, és aki meg meri kérdőjelezni a hírekben leadottakat, máglyára küldenéd."

A hazug, hamis szkepticizmus terjesztése a covid esetén életekbe kerül.


Veszélyezteti az én életem, a szüleimét, sok más emberét. És mások életét veszélyeztetni NEM állampolgári jog.


Aki ebből sportot űz, az felelőtlen görény, már bocs.

2021. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!