Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az influenza vírus eltűnt...

Az influenza vírus eltűnt vagy csupán átkeresztelték a tünetegyüttest?

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 1. 16:32
1 2 3 4
 21/36 sadam87 ***** válasza:

#19

Az, hogy azt írja ki "sign up for view source". Márpedig én csak emiatt nem akarok beregisztrálni.

Természetesen ez nem jelenti, hogy hibásak az adatok, de például nem derül ki (én erre legalábbis nem találtam információt), hogy honnan származnak az adatok, és milyen adatok ezek (előzetes becslés, előzetes adat, végleges adat). (Mindenesetre a nagyon egyenletes változás alapján én itt is úgy sejtem, valami modell adatairól van szó, és nem a tényleges halálzási adatokról. Legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy olaszországban minden évben pont 5-6 ezerrel haltak meg többen az előző évinél az elmúlt 10 évben.)

Az biztos, hogy tavasszal (és ősszel is, de ott az alábbi oldalon még nincs nov.1-nél frissebb adat) a halálozás jelentősen meghaladta az elmúlt évek átlagát. (És az is látszik, hogy ott is enyhébb volt a szokásosnál az előző influenza szezon.)

[link]

2021. febr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

20


“Amiket szándékosan vagy simán megfelelő értelmezési képességek híján félremagyarázol?“


De mit magyaráztam félre? Engem is csak az igazság érdekel. És nem azt vallom, hogy az igazság egész biztosan itt van vagy ott van. Hanem nyitott vagyok arra, hogy az igazság bárhol lehet. Nem vagy szűklátókörű.


Én belinkeltem statisztikákat amelyek azt mutatják, hogy a mortalitás az előző években tapasztaltakhoz hasonlóan növekedett Olaszországban és Amerikában. Be fogom linkelni más országok statisztikáit is.


Ebben nincs semmi ördögtől való. A legtöbb ember életét az igazság ismerete által lehet megvédeni!!!!

2021. febr. 2. 10:51
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Te belinkeltél ELŐREJELZÉSEKET, amiket statisztikának hazudtál.

És megint csak hazudsz...

2021. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Wadmalac ***** válasza:
83%

"De mit magyaráztam félre?"

Sadam rávilágított, hogy hamis statisztikai adatokra hivatkozol.


"A legtöbb ember életét az igazság ismerete által lehet megvédeni!!!!"

Ezért ne ferdítsd el az igazságot.


Érdekes módon minden vírustagadó arra hivatkozik a korteskedésénél, hogy JOGA van véleménnyel rendelkezni.


Egy dolgot nem kéne elfelejteni.

A társadalomban élés nem csak jogokat, de kötelességeket is jelent.

Többek közt kötelességet arra, hogy mások jogait ne sértsed.

Főleg ne az élethez valót.


És a vírushelyzet bagatellizálása meg az oltások démonizálása igenis kollektív veszélynövelő.


Otthon azt hiszel magadnak, amit akarsz.

De amint közmédiában is hinted a hited, szabotálod a korlátozásokat, rontod a pandémia kezelésének hatásfokát.

Lehet, hogy itt a GYK-n nem sokat érsz el vele, szerencsére.


De majd, ha lefut a járvány, utólag meg lehet majd saccolni, mennyit rontott az ilyen aknamunka a védekezés hatásfokán és ez kb. hány emberéletbe került.


Már egyetlen emiatt elvesztett élet is túl sok.

2021. febr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 sadam87 ***** válasza:
100%

#22

"Én belinkeltem statisztikákat amelyek azt mutatják, hogy a mortalitás az előző években tapasztaltakhoz hasonlóan növekedett Olaszországban és Amerikában."

Nem, te az USA-ból olyan statisztikát linkeltél be, ami a 2020-as (és későbbi) évekre UN előrejelzést mutat, amiról kifejezetten le is írják, hogy nem tartalmazza a COVID járvány hatását! Mondjuk ezt eddig kétszer írtam le...

És amúgy az olasz adatok is valami modell alapján készülhettek (és valószínűleg ugyanígy nem veszik figyelembe a járvány hatását). Az eurostat oldalán jól látható, hogy a hivatalos adatok eltérnek az általad linkelt oldalon található adatoktól.

[link]

2021. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

25


Oké. De mi alapján gondolod, hogy valamilyen modell alapján készülhettek?


A megérzés? Vagy mert ellentmond annak amit te tudsz?


Mégis mi alapján?

2021. febr. 2. 12:00
 27/36 sadam87 ***** válasza:
100%

Akkor még egyszer...

A linkedből:

[link]

"NOTE: All 2020 and later data are UN projections and DO NOT include any impacts of the COVID-19 virus."

Magyarul a 11. válasodban linkelt olasz és USA 2020-as (és azutáni) adatok ENSZ előrejelzések! Oda van írva az általad linkelt oldalak tetejére, nagy betűkkel, pirossal bekeretezve! Azt is odaírták, hogy az előrejelzésben nem számoltak a COVID hatásával! Ez talán egy picivel több, mint megérzés...

A 13. linkben leírtakról is leírtam már, hogy miért tartom valószínűbbnek, mint hogy egy modell adatai, bár itt nem tudom biztosan (ezt is leírtam).

"Természetesen ez nem jelenti, hogy hibásak az adatok, de például nem derül ki (én erre legalábbis nem találtam információt), hogy honnan származnak az adatok, és milyen adatok ezek (előzetes becslés, előzetes adat, végleges adat). (Mindenesetre a nagyon egyenletes változás alapján én itt is úgy sejtem, valami modell adatairól van szó, és nem a tényleges halálzási adatokról. Legalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy olaszországban minden évben pont 5-6 ezerrel haltak meg többen az előző évinél az elmúlt 10 évben.)"

(#21)

Illetve:

"És amúgy az olasz adatok is valami modell alapján készülhettek (és valószínűleg ugyanígy nem veszik figyelembe a járvány hatását). Az eurostat oldalán jól látható, hogy a hivatalos adatok eltérnek az általad linkelt oldalon található adatoktól."

(#25)

2021. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

27


Oké tehát nem tudod biztosan. Rendben. Akkor még nincs megcáfolva semmi.

2021. febr. 2. 12:20
 29/36 Mojjo ***** válasza:
100%

@28: Te amúgy fogyatékos vagy?

Az egyikhez oda van írva, hogy előrejelzés. Oda van írva = mindenki tudja, aki olvasni tud. Pl te is tudhattad volna, ha elolvasod. Mondjuk mivel többször el lett neked mondva, hogy oda van írva, de te mindannyiszor elengeded a füled mellett, biztosak lehetünk benne, hogy nem arról van szó, hogy csak nem olvadtad el figyelmesen véletlenül, hanem arról, hogy szándékosan hazudtál és hazudsz róluk, hogy az agymenésed alátámaszd. Azaz kb. fontosabb neked az idióta rögeszméd, mint emberek élete - lsd Wadmalac hozzászólását az aknamunkáról. Gratulálok.

A többihez: lehet, nincs cáfolva, viszont alátámasztva pláne nincs. Így kb olyan, mintha nem is lenne.

2021. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 sadam87 ***** válasza:
100%

#28

Kis képzavarban vagy, úgy látom.

1. De, kettő (azonos oldalról származó) linkedről biztosan tudom (mivel odaírták), hogy csak előre jelzés. Például az amerikai adatról, amire a 22-es válaszodban hivatkoztál.

2. A másik olasz linkről valóban nem tudom pontosan, mit ábrázol (mivel nem írják oda!), de hoztam hivatalos adatot az eurostat oldalról, amivel ezek az adatok nem egyeznek, tehát biztos nem a pontos éves halálozási adatok. Azt nem tudom, hogy akkor micsoda. De ezt le is írtam.

3. A fenti esetben még hozzátenném, hogy nem nekem kell cáfolnom az állításaidat, hanem neked bizonyítani. Ami eddig nem nagyon sikerült.

2021. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!