Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha érdekelnek az ezoterikus...

Ha érdekelnek az ezoterikus dolgok, akkor inkább ne akarjak tudományos pályára menni?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés ihletett meg, ahová kommenteltem, ott leírtam, hogy nem vetem meg az ezotériát:


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Azért tettem most fel ezt a kérdést, mert én gondolkodtam a tudományos pályafutáson. Pontosan a biológia érdekelne. És nem tagadom, hogy a PhD fokozatig akarnám magam felhúzni. A biológián belül az evolúció, a növénytan és a genetika érdekelne. Ezekre szakosodnék, ha úgy lenne.


Természetesen külön tudnám választani a tudományt és az ezotériát. :-)


Persze tudom, hogy vannak pl. keresztény tudósok, de a kereszténység azért elfogadott, főleg Európában. Az ezoterikus dolgokat meg nem csak a természetfelettit elutasító, hanem a keresztények is élvetik (legalábbis a mainstream irányzat).


Tehát akkor jobb lenne, ha hagynám a tudományos pályafutást, és mást választanék?


2021. febr. 8. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha jó biológus leszel, senkit nem érdekel, hogy a GYK-ra milyen marhaságokat írsz. Ha viszont távgyógyítást végzel valamelyik szennycsatornán, az lehet, hogy nem tesz majd jót a doktori karrierednek.
2021. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem fogadok el mindent az ezotérián belül, főleg a távgyógyítás ilyen...


De, ahogy a likelt kérdésben leírtam, pl. a szellemek létezése az, ami (szerintem!) lehetséges. De persze nem csinálnék ebből tudományos kérdést.

2021. febr. 8. 20:36
 3/9 Mojjo ***** válasza:
100%

"Természetesen külön tudnám választani a tudományt és az ezotériát"


Ezzel meg is adtad a választ a kérdésedre :) Természetesen, ha ez így van, semmi akadálya, hogy tudományos pályára menj.

2021. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"De, ahogy a likelt kérdésben leírtam, pl. a szellemek létezése az, ami (szerintem!) lehetséges. De persze nem csinálnék ebből tudományos kérdést."


A tudomány attól tudomány, hogy válaszokat keres. Ha választ akarsz a kérdésedre, akkor két dolgot tehetsz:


1. Nem találod fel a spanyolviaszt mégegyszer, és megbízol az elődeid kitartó munkájában és eredményeiben, miután alaposan utánanéztél a témához kapcsolód korábbi kutatásoknak, összeveted őket mások eredményeivel, bizonyítékaival és ezt gondosan mérlegeled, az alapján, hogy megbízhatóak-e. Ezek után levonod a következtetést a tényleges igazságról.


2. Nem bízol senki szavában és magad jársz utána az igazságnak. Arra áldozod életed jelentős részét - ha nem egészét, hogy megtaláld az igaz válaszokat a kérdéseidre, azokra a nyilvánvaló és megismételhető bizonyítékokat, amiket később az emberek elé tárhatsz, hogy belássák az igazadat.



Ha csak "hiszel" a szellemek létezésében, mert szerinted az lehet, hogy úgy van, de nem akarsz ebből tudományos kérdést csinálni, mert neked jogod van abban hinni, amit akarsz, akkor az nem tudomány és nem is tudományos gondolkodásmód.


Nehezen fér meg az "úgy van, mert én úgy hiszem, vagy mert valakitől hallottam és ha nem te hiszed, akkor vak vagy" (ezoterikus), és a "tessék, alaposan utánajártam, itt a bizonyítékom, vizsgáld meg te magad is, hogy lásd, nem beszélek hülyeséget" (tudományos) gondolkodásmód. Véleményem szerint, ha nem veted el magadban az előbbi irracionális vezérfonalat, akkor nehezen fogod elsajátítani a kitűzött szakmád műveléséhez szükséged kompetenciát. Ha valamiben nagyon hiszel és azt akarod, hogy mások is belássák az igazadat, akkor mutass egyértelmű bizonyítékokat. Ha hiszel a szellemekben és szeretnéd, te megada és mások is lássák azok valódiságát, akkor támaszd alá és bizonyítsd, akár biológiailag! Ha ezt nem tudod, akkor inkább hallgass, mert ostobának fog nézni a tudományos közösség és munkát sem kapsz.


Üdv!

2021. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Ez a gyakorlati kutatómunkában semmilyen módon nem fogja akadályozni a kérdezőt, a tanulmányaiban meg még annyira sem. Ha külön tudja választani a két világot magában, akkor teljesen jól el fog tudni boldogulni a tudományos életben.
2021. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 8. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért elég lényeges, hogy erről ne beszéljél senkinek, mert 5 perc alatt elterjed rólad, és onnan kezdve megbízhatatlan leszel.

Elvileg egy tudós is foglalkozhat a szellemekkel, ha:

- tett már el valami komolyabbat az asztalra,

- TUDOMÁNYOS módszerrel teszi. NEM hisz benne! Tehát pont, hogy tudományos kérdést csinál belőle!


De egy pályakezdő tudósnak ez erősen ellenjavallt!

2021. febr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szász Ilma is megtette, sikerrel. Neked miért ne menne?
2021. febr. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban a tudatosság a kulcsszó. Az emberek sokfélék, teljesen elképzelhető, hogy valaki az ezoterikus kérdésekben leli meg felfrissülését, kikapcsolódását. Ha aztán friss aggyal visszatér a tudományhoz, még hasznára is válhat.
2021. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!