Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Előnyös lenne ha nőne az...

Előnyös lenne ha nőne az emberek átlagos vérnyomása? (evolúció)

Figyelt kérdés

Tudom elsőre érdekesen hangzik, de hadd fejtsem ki:


Tehát ugye ismeretes, hogy rövid távon a magasvérnyomás nagyon előnyös. Erre sok felmérés van, akiknek magas(abb) a vérnyomása általában (persze csak egy kicsit magas, és stabilan, tehát nem ingadozik) jobb a kedve, nagyobb a teljesítőképessége, stb. A problémák hosszabb távon jelentkeznek, ezeket felesleges részletezni, hiszen mindenki tudja.


Ha evolúciós szempontból nézzük, akkor lenne ennek értelme?:


Ha a szervezet képes lenne alkalmazkodni a magasabb vényomáshoz (érfalak, vese, szív, stb.), és nem lenne többet éhezés, tehát az energiautánpótlás is garantált lenne, akkor ez egy reális fejlődési út lenne a homo sapiens sapiens számára?

(nyálván ilyen sohasem lesz, az éhezés mindig jelen lesz, és ezek a folyamatok év(tíz)ezredek alatt alakulnak át.


Tehát kizárólag elméleti síkon, ha nőne a szív teljesítménye és egységnyi idő alatt nagyobb mennyiségű vért lenne képes szállítani, illetve ehhez stbil energiautánpótlás és megfelelő "infrastruktúra" állna rendelkezésre, akkor ez előnyös lenne? Milyen hátrányai lennének?



Tudom, nagyon elméleti, ezért kéretik nem szószerint venni. :D



2021. febr. 10. 10:23
1 2 3
 21/23 Wadmalac ***** válasza:
(Amúgy a koffein élénkítő hatása nem a magasabb vérnyomás eredménye.)
2021. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha pörgősebben akarsz élni, ne a vérnyomásodat emeld, hanem a kortizolszintedet.
2021. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%

Szerintem ha ez előnyös lett volna akkor már megtörtént volna.

Nem leszünk gear second-ban kicsit magasabb vérnyomástól.

2021. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!