Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémikusnak vagy matematikusnak...

Kémikusnak vagy matematikusnak éri meg menni? Esetleg mindkettőnek?

Figyelt kérdés

Külföldön élek (Észak-Európa), itteni állampolgár is vagyok, itt tervezek továbbtanulni, itteni fórumon is feltettem a kérdést, de gondoltam ide is kiírom.


Itt 5 éves képzések vannak, nincsenek megbontva, az egyetem oldalán azt is olvastam, hogy pl. matematikus felvehet kémiát vagy fizikát alszaknak. De akkor vajon teljesértékű kémikus is lesz? Valahogy kétlem, ha alszak, de egy itt tanuló azt mondta nekem, ha kellően sok tárgyat veszek fel, akkor igen, egyenértékűek lesznek. De mindezt 5 év alatt elvégezni? Esetleg 6 még beleférne, de gondolom 5 év alatt is lehetséges, ha már ilyen létezik. Ez kicsit ködös nekem, mindenképp utána fogok kérdezni az egyetemen, csak kiváncsi vagyok, hogy ti hogy látjátok. Ráadásul még azt is írja az egyetem holnapja,hogy utolsó évben a pedagógiát is fel lehet venni, grátiszként. Itt végképp lefagytam, hogy lehet ennyi mindent besűríteni.


Másik dolog, ha választanom kellene vajon kémikus vagy matematikus érné meg jobban? Eddig kémikusnak vagy orvosnak készültem, de mostanában a matematikus pálya felé húz a szívem. Úgy gondolom azt talán csinálhatnám home officeban is (súlyos beteg vagyok,de a betegségem nem akadályoz egyik szak elvégzéseben sem) és talán "kényelmesebb" lenne,de lehet tévedek.


Rólam: Nőnemű vagyok és elég beteg, le is nyugdíjaztak. 5 nyelven beszélek felsőfokon, nagyon sok minden érdekel, de több okból kifolyólag is a természettudományok felé húz a szívem. 10 tantárgyból fogok emelt szinten érettségizni, illetve 6-t már teljesítettem, még 4 van vissza, ebből 5 nyelv, és benne van a fizika,kémia, matematika is természetesen ezekben. 6 emelt érettségi eredményei 92-100 %. Egyébként kitűnő tanuló vagyok. Versenyszerűen sakkozom és az országomban matekból és kémiából is nyertem már rangos versenyeket, sőt fizikából is. Terveim közt szerepel, hogy akármelyiket is választom PhD-ig meg se állok, ha rajtam múlik. Az orvosira is valószínűleg felvennének, de már kezdek róla letenni, 80-szoros a túljelentkezés és lehet magát a munkát se bírnám fizikailag, de azért még azt se húztam ki a listáról, de jelenleg most azon gondolkodom, mi van, ha oda nem vesznek fel, vagy mi lenne, ha nem elsőnek jelölném.


Az alábbi szakokat tervezem megjelölni: fogorvos, gyógyszerész (itt van 3 éves 5 éves gyógyszerész képzés is, a 3 évest fogom legutoljára jelölni, igaz ahhoz is van mester,de nem tetszik,hogy bontott), kémikus,matematikus,vegyészmérnök, matek, fizika,kémia, infó tanár. Most viszont még is azt kérném tőletek, hogy bár a többi szakkal kapcsolatban is meghallgatom a véleményeket szívesen, koncentráljuk a matekra meg a kémiára.


Nem ez alapján fogok dönteni, de jó minél több szemszögből megvizsgálni a dolgot. Fő kérdésem tehát az, hogy matematikus vagy kémikus szak éri e meg jobban, mint munkakörülmények, mint fizetés, mint "érdekes munkafeladatok" alapján, illetve van e értelme felvenni az egyiket a másik mellé alszaknak? Ha igen, vajon milyen sorrendben lenne jó? Jelenleg nagyon húzok a matematikus szak felé, de azt is olvastam, hogy azzal kapcsolatos alszokat is lehet választani, matematikán belül,akkor gondolom már megérné azt, vagy ha kémikusnak megyek, akkor kémián belül. Nehéz kérdések.


Köszönöm, ha válaszolsz!



2021. febr. 22. 14:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A betegséged biztosan nem korlatozna az orvosi,vegyészi/vegyészmérnöki,matematikusi,gyógyszerészi,tanari munkákban?


Mert ezekre nem kevés energia szükséges.


Nem rossz indulatból kérdezem én ezt.

2021. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint bármelyiket elvégezhetném, nem korlátozna, sőt dolgozhatnék is benne, viszont szerinte nyilván célszerű azt választani, amelyik a legkevesebb stresszel járna és ez nyilván nem az orvosi, se nem a tanári. De úgy vélem, ha valamelyiket elkezdem már végig csinálom, viszont jó volna a "legmegfelelőbbet" találni ezek közül. Orvosira készültem eddig, ezért nem húzom ki semmiképp, ezért is érettségizem 10 tantárgyból emelt szinten, viszont azóta más szakok is megtetszettek.
2021. febr. 23. 16:47
 13/18 A kérdező kommentje:
Egyébként szeretném, ha többször nem térnétek el a tárgyból, nem azt kérdeztem, hogy szerintetek akadályozna e a betegségem bármiben is, mert annyira ostoba nem vagyok, hogy ennek nem járok utána az orvosomtól. Ez nagyon amatőr. Persze, nekem valójában semmilyen munka nem lenne való, ezért vagyok nyugdíjas, a legjobb az lenne, ha otthon feküdnék egész nap, legalábbis az orvosok szerint, de szerencsére a jogszabályok itt megengedik, hogy nyugdíj mellett tanuljak és dolgozzak, ha úgy tartja kedvem.
2021. febr. 23. 16:54
 14/18 anonim ***** válasza:

Értem.

Szerintem a matematikus a legjobb a te szemszögedből. Mármint ez járna a legkevesebb stresszel.


Egyes orvosi szakterületek sem annyira stresszesek. Pl.egy radiológia,a labor és a patológia nem annyira stresszes,szemben mondjuk a traumatológiával, sürgösségivel

2021. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Elnézést a kérdésért!Csupán csak segíteni szeretnék neked és ehhez muszály megismerni a helyzeted.
2021. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Rendben, nem vettem sértésnek, csak sajnos túl sokan kérdezik meg minek akarok tanulni és dolgozni, ha már nyugdíjas vagyok. Így kicsit érzékeny pont nálam, remélem nem vetted zokon. Engem az orvosi területen csak a fogorvosi, szájsebészet érdekel, illetve még a kutatás, de mindenképpen fogorvosira fogom beadni, ha beadom orvosira is, valószínűleg be fogom, de pont azért kezdek mostanában a matematika felé is húzni, mert az tűnik a "legkényelmesebbnek". Talán az adja a legkényelmesebb életet, de lehet tévedek.
2021. febr. 23. 16:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Megértelek.Én csak segítség tükrébe kérdeztem,de inkább vegyük is úgy,hogy nem kérdeztem.:)


A fogorvosi talán még nem is annyira,de a szájsebészet stresszes.

Kutatásról nincs tudnivalóm. Szerintem ezt lehet stresszmentesen is csinálni,meg stresszesen is.De inkább járj utána!

2021. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Végül mi lett a választásod? Egyébként Finnországban élsz?
2022. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!