Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szén módosulatai közül a...

A szén módosulatai közül a grafiton és gyémánton kívül melyik kristályos szerkezetű?

Figyelt kérdés

#kémia #kőzet #üledék #metamotfózis
2021. febr. 23. 06:21
A kérdező szavazást indított:
tőzeg
lignit
barnakőszén
feketekőszén
antracit
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha egyesével beírod a google-be őket, akkor az első találatok között dob ki Wikipedia szócikkeket, amik mindegyike tartalmaz a szerkezetére vonatkozó információkat.

Kb. 4 perc alatt megtudtam, hogy melyik az.

2021. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a dolgokat.

Ezek a kőszén képződésének termékei, az idő előrehaladtával képződnek. A kőszén tiszta szén része egyébként grafit.

A szénnek 3 allotróp módosulata van: grafit, gyémánt, és a fullerének.

2021. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az általad felsoroltak mindegyike ásvány, nem pedig szén módosulat.
2021. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ezek a kőszén képződésének termékei, az idő előrehaladtával képződnek. A kőszén tiszta szén része egyébként grafit."

Nem, az az elemi szén. Ha ez hexagonális lapokba tömörül, akkor lesz belőle grafit.


"A szénnek 3 allotróp módosulata van: grafit, gyémánt, és a fullerének."

És a negyedik az elemi szén.

2021. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elemi szén allotróp módosulatai a felsoroltak, illetve az amorf szén. A kőszén szén része amorf szén. Én kémiáról arra emlékeztem, hogy grafit, de ezek szerint nem. Az "elemi" szén nem lehet semmilyen módosulat.
2021. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazad van, én meg az amorf szénre gondoltam, mikor az elemi szenet irtam, mea culpa. Az a negyedik allotróp módosulata a szénnek.
2021. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
GKrisz te még sose köszöntél meg választ úgyhogy részemről mész a levesbe... :)
2021. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont neki legalabb tok jo kerdesei vannak, nem trollkodik, nem anyazik, nem ezozik a tmnyk rovatban.
2021. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7: 2021-ben valóban nem írtam köszönetet a kiírt a kérdéseim alá, mert privát üzenetben jeleztem vissza egyeseknek.

De ha vissza tudod nézni a kérdéseimet, mindegyiknél van köszönet, sokszor részletesen is kifejtve a hálámat.

2021. febr. 25. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!