Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Ha egyesével beírod a google-be őket, akkor az első találatok között dob ki Wikipedia szócikkeket, amik mindegyike tartalmaz a szerkezetére vonatkozó információkat.
Kb. 4 perc alatt megtudtam, hogy melyik az.
febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Kevered a dolgokat.
Ezek a kőszén képződésének termékei, az idő előrehaladtával képződnek. A kőszén tiszta szén része egyébként grafit.
A szénnek 3 allotróp módosulata van: grafit, gyémánt, és a fullerének.
febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
az általad felsoroltak mindegyike ásvány, nem pedig szén módosulat.
febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
"Ezek a kőszén képződésének termékei, az idő előrehaladtával képződnek. A kőszén tiszta szén része egyébként grafit."
Nem, az az elemi szén. Ha ez hexagonális lapokba tömörül, akkor lesz belőle grafit.
"A szénnek 3 allotróp módosulata van: grafit, gyémánt, és a fullerének."
És a negyedik az elemi szén.
febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Az elemi szén allotróp módosulatai a felsoroltak, illetve az amorf szén. A kőszén szén része amorf szén. Én kémiáról arra emlékeztem, hogy grafit, de ezek szerint nem. Az "elemi" szén nem lehet semmilyen módosulat.
febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Igazad van, én meg az amorf szénre gondoltam, mikor az elemi szenet irtam, mea culpa. Az a negyedik allotróp módosulata a szénnek.
febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 D NMR válasza:
GKrisz te még sose köszöntél meg választ úgyhogy részemről mész a levesbe... :)
febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Viszont neki legalabb tok jo kerdesei vannak, nem trollkodik, nem anyazik, nem ezozik a tmnyk rovatban.
febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 A kérdező kommentje:
#7: 2021-ben valóban nem írtam köszönetet a kiírt a kérdéseim alá, mert privát üzenetben jeleztem vissza egyeseknek.
De ha vissza tudod nézni a kérdéseimet, mindegyiknél van köszönet, sokszor részletesen is kifejtve a hálámat.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!