Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi test ha nem táplálko...

Az emberi test ha nem táplálkozik megfelelően meddig tudja fenntartani az izmait?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy mennyi idő után kezdi őket lebontalni,mindennapos sportolás mellett.kb hány nap kell ahhoz h ez elkezdődjön?csak kíváncsi vagyok:D
2010. aug. 17. 18:26
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
Éhezéskor először az izom kezd bomlani, még a zsírszövet előtt.
2010. aug. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Először elkezd a zsírszövet, majd eléri a minimális szintet, ami még kell az élethez, utána kezdi az izomzatot, abból is eléri a minimálist, amivel még élni lehet. Innen meg valahogy megpróbálja fenntartani magát, de szerintem ekkorra már sokkal valószínűbb a kampó.
2010. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy 3 óra "éhezés" után a kortizol hormon elkezd termelődni.
2010. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

akkor most hogy van?a kortizoltól is az izom kezd bomlani először,de a test miért a fehérjéit kezdené bontani éhezéskor, és miért nem a felesleges zsírkészleteket kezdi elégetni?úgy logikusabb lenne nem?

írjatok még!légyszi:)

2010. aug. 17. 20:04
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
Amikor elfogy a glükóz akkor először nem a zsírbontás indul be, hanem a glükoneogenezis, ami aminosavakból csinál cukrot. Ezért nem érdemes teljes éhezéssel fogyókúrázni mert előbb kezdi meg a szervezet az izmot mint a zsírt.
2010. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de durva:D
2010. aug. 17. 21:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert a zsírból nehezebben állít elő a szervezet hirtelen energiát, márpedig arra folyamatosan szükség van.


Így úgy "fogyókúrázni" ami manapság nagyon divatos, hogy nem eszünk szinte semmit nagyon nagy butaság, mert az izomzat gyengül el előbb a zsír meg később. Persze ezt nehéz megmagyarázni egy zsírdisznónak aki lusta mozogni.


Zsírt égetni úgy lehet, hogy megfelelő mennyiségben és minőségben táplálkozol, emellett rendszeres és hoszabb ideig tartó edzéseket végzel (tehát a 3 perc Rubint Réka ugrálás nem nyerő...)

2010. aug. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Másrészt az emberben éhezéskor is folynak felépítő folyamatok, a sejtek élettevékenységéhez, a fehérjék felépítéséhez aminosavakra van szükség. Ezeket a szervezet fehérjéből tudja csak előállítani, ezért a saját húsához nyúl, ha éhezik.
2010. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És amikor az éhezésnek vége és visszatér az illető a kvázi "normális" étrendjéhez, akkor a szervezet a táplálékot azonnal eltárolja zsírnak és szépen visszahízza azt, amit leadott. Tehát a leadott izom zsír formájában visszajön vagyis még zsírosabb lesz, mint előtte.
2010. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előszöris elkezdi a felraktározódott zsírszöveteket felhasználni a tested,majd ha minimálisra csökken,jön az izom... s legvégül az agy... ilyenkor már eszméletvesztés,téveszmék sorolhatnám...halál. elég rossz halál lehet :S
2010. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!