Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy tű hegyére körülbelül...

Egy tű hegyére körülbelül mennyi hidrogénatom férne el?

Figyelt kérdés
2021. febr. 28. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora a tű hegye.
2021. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gombostű
2021. febr. 28. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a gombostű?
2021. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, meg kell határozni, hogy mit értünk a tű hegyén.

Lehet venni 0,1 mm³, de elképzelhető ennél hegyesebb tű is, akkor azzal kell számolni.

Lehetne venni a vas sűrűségét és az atomtérfogatot, de mivel a vasnak van egy sajátossága, hogy rácsszerkezetet alakít ki, érdemesebb azzal foglalkozni, természetesen figyelembe véve, hogy a tű valójában nem vas, hanem acél, így ötvözőelemeket is tartalmaz, de szerintem ettől el lehet jelenleg tekinteni, ahogy a hőtágulás pontosságával is valamennyire.

Szobahőmérsékleten a vas tércentrált kockarácsú, az élei 0,286 nm hosszúak és 9 db atom alkotja, a kocka 8 sarkán és egy középen. A rácsszerkezet sorban történő növelésével minden további kockában 5 db atom van, hiszen a másik 4 közös az előzővel. Ha viszont egy sor már kész, akkor a következő, rárakódó sorban már két oldal lesz közös, /az első után/ így csak 3 új atom kell a rács bővítéséhez, de a következő bővítésnél már három oldal közös, így csupán két atommal bővül a rácsszerkezet. Innen ki lehet számolni, mivel millió a váltószám a mm és a nm között, vagyis egy mm az egymillió nm, de meghagyom neked, számold ki olyan tű hegyére, amely neked szimpatikus.

2021. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem jól olvastam el a kérdést, azt számoltam, hogy a tű hegye mennyi atomot tartalmaz, de most látom, hogy rárakódó hidrogénre kíváncsi a kérdező, elnéztem.

sorry

2021. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen sokat.
2021. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!