Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Láttad a Tornádót Mezőkövesden?

Láttad a Tornádót Mezőkövesden?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=JXt52fbxH38


Ennyit a földrajzi helyzetről, meg a képtelenségről! Nagyon durva!


2010. aug. 18. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva, olyan, mint valami amerikai katasztrófafilm, pedigg történt Borsodban :S:S ááá... Amúgy nem láttam, nem kövesdi vagyok.
2010. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én sem, de szívesen ott lettem volna, az már rendesen kavarhatta a port a földön. Nem semmi... És szerintem nem ez volt az utolsó!
2010. aug. 18. 11:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahonnan a felvétel készült, onnan én is szivesen végignéztem volna, de közelebbről már nem szivesen :D
2010. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem ez volt az egyetlen tornádó aznap... három volt összesen. ezek közül a legerősebb a Mezőkövesdi volt F2-F3 között... szerencsére lakott területen kívül pusztított. Volt még Diósjenőn, ahol csak a károkból tudják, hogy tornádó volt, 20 méteres sávban kettétört fák, megcsavart törzzsel. És még volt valahol, csak nem jut eszembe... Viszont a mezőkövesdit tornádót megelőző napon Egerben figyeltek meg egy nem épp szokványos kinézető tornádót. Tegyük hozzá, hogy a Mezőkövesdi egy szupercellához tartozó mezociklonális tornádó... tehát egy-egy komolyabb szupercellában ha adottak a feltételek, akkor bárhol lehet tornádó.
2010. aug. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én már 40 évvel ezelőtt is láttam Magyarországon tornádót.

Nem lehetetlen az, csak ritka.

2010. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Durva
2010. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már nem csak a kultúrát vesszük át Amerikától hanem az éghajlatot is? :/
2010. aug. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a Twister az egyik kedvenc filmem. tv-ben elnezegetem, dok. filmekben is. atelni nem szeretnem. ha tovabb durvul az eghajlatvaltozas, egyre gyakoribb lesz.
2010. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ebben semmi képtelenség nincs

jajj mert Mo.-n nem történik úgy se senki... mondják a parasztok, akik ebben hisznek

de persze egy meteorológust kérdezel akkor hülyének néz ezzel "Ennyit a földrajzi helyzetről, meg a képtelenségről"

miféle képtelenség??

az egy megfoghatatlan fogalom édeseim

itt is történhet

főleg azok után amik az időjárással történnek

2010. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már több éve mondogatom a családtagjaimnak, hogy hatalmas viharok lesznek és tornádó is lehet nálunk, (ugye a klímaváltozás miatt) de nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar valóra válik.
2010. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!