Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy a Földet valóban teremtették (tudományos oldalról)?

Figyelt kérdés

Mi van akkor, ha a Földet valóban elkészítette valaki, ahogy a Biblia is szól, viszont egy olyan "Isten" teremtette, aki szimplán a régi Földnek/rendszernek egy tudóscsapata volt?

Tudták, hogy be fog következni a visszafordíthatatlan pusztulás, ezért valamilyen módon létrehoztak egy mesterséges naprendszert.

Mi van, ha a mi bolygónk belsejében van a régi bolygó?

Vagy a régi szimplán elpusztult, és a helyére "tették" ezt?

Vagy a régi valahol teljesen máshol pusztult el, de létrehoztak előtte erre a területre egy komplett naprendszert azzal a céllal, hogy ha a Föld, a legélhetőbb hely elpusztul, akkor legyenek alternatívák a mozgásra?

Elképzelhetetlenül sok év telt el a Föld keletkezése előtt, és óta is, és nem tudom megemészteni azt a gondolatot, hogy pont most, az elmúlt ezer évben fejlődtek volna ki a világegyetem egyetlen tudósai, akik soha nem léteztek még, és soha nem találhattak fel olyan dolgot, ami valójában az egész világegyetemet egy mesterséges rendszerré tenné.

Nem mondom, hogy szimuláció, amiben élünk, ez valahogy távol áll az elképzeléseimtől, de szerintem több, mint 50% eséllyel állítható, hogy az a tér, amiben mi vagyunk, egy korábbi birodalom megsemmisülése miatt lett létrehozva, és valahol elképzelhetőnek tartom, hogy a mi tudományunk is képes lesz egyszer mesterséges bolygók létrehozására kb. 1 millió éven belül.

Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de nem olyan régen még az okostelefon, vagy az önvezető autó is az volt.



2021. márc. 8. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelni sokmindent el lehet, meg annak az ellenkezőjét is. De semmi nem utal rá hogy ilyesminek bármi valóságalapja lenne.
2021. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 bollocks ***** válasza:
89%
Én biztos forrásból tudom, hogy Szlartibartfaszt építette a bolygónkat.
2021. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Kizárt.
2021. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez így egy vallási kérdés.

Elképzelni meg mindent lehet... akár azt is, hogy 2 perce teremtették az egész világot, az emlékeiddel együtt.

2021. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

elképzeltem, hogy mire költeném a lottó főnyereményt

pedig nem is vettem lottót

2021. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#1: de semmi nem utal az ellenkezőjére sem..bármi, amit eddig tényként állítanak ugyanannyira igaz lehet arra is, amit én mondok. Ezért gondoltam, hogy lesz itt pár ember, aki majd kifejti a véleményét, esetleg gondolkodott már ezen, de mindig elfelejtem, hogy erre az oldalra magyar emberek járnak, akik nem alkalmasak az ilyen témára... :D
2021. márc. 8. 10:33
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

"erre az oldalra magyar emberek járnak, akik nem alkalmasak az ilyen témára"

Melyik náció alkalmas erre a témára? Amúgy értem én, feldobtál egy kérdés, amire már tudni véled a választ, nem is igazán érdekel más. Nyugi, nem te vagy itt az első ilyen.


"Elképzelhetőnek tartjátok ... tudományos oldalról"

Ez fából vaskarika. Tudományos oldalról minden megfigyelés beleilleszthető az eddigi tudományos ismereteinkbe. A tervezett Földnek nincs tudományos háttere, semmi nem utal rá. Amúgy persze mindent el lehet képzelni, csak annak semmi köze a tudományhoz.

Simán elnézted a kategóriát. :)

2021. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tislerics Máté ***** válasza:
91%

#6! [link]


Amúgy meg ne szédíts minket azzal, hogy tudományos választ vársz. Te ebben hiszel és azt várod, hogy valaki megerősítsen. És ha ez nem történik meg, akkor csak érvelési hibával tudod elterelni a figyelmet a tévedésedről. Jó politikus lehetnél, de ide ez kevés...


A tudomány tényekkel magyaráz tényeket. Nem akarok egyenként kitérni minden hibás felvetésedre. Inkább belinkelem a wiki cikket. Itt mazsolázgathatsz a hivatkozások között is...


[link]

2021. márc. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

"de semmi nem utal az ellenkezőjére sem"

Azt leszámítva, hogy kb minden. Minden asztronómiai ismeretünkkel tökéletesen egybevág a Naprendszerünk természetes eredete, minden biológiai ismeretünkkel egybevág az élővilágunk természetes kialakulása, stb.

2021. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kérdező is csak téríteni akar a tudomány kategóriában.

Lapozzunk...

2021. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!