Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hidrogénperoxidot...

Lcb kérdése:

Lehetséges hidrogénperoxidot előállítani karbamid peroxidból?

Figyelt kérdés
Gyógyszertárban hidrogénperoxidot akartam venni, hiperolt adtak. A dobozán karbamid van feltüntetve, mint alapanyag, továbbá citromsavval szennyezett. Lehetséges-e ebből átlagos háztartás körülmények közt előállítani hidroogén peroxidot.

2021. márc. 12. 11:19
 1/5 Z003 ***** válasza:
100%

Desztillálással elméletben ellehet választani őket, csak mivel a H2O2 elég erősen bomlik magasabb hőfokon ezért érdemes vákuum alatt desztillálni.


De ha nem kell nagyon tömény oldat akkor sok vízben feloldva a híg oldatban annyira nem jelentős a bomlás. Ha meg töményebb kell akkor a desztillátumot hagyod lepárologni elméletben töményebb H2O2 hagy hátra.


Ezek viszonylag sok veszteséggel járnak és a hyperol se olcsó ezért ajánlom hogy helyette keress aktív oxigénes mosóport, márkától függően az akár 100% nátrium-perkarbonát. Ami sokkal ár érték barátabb és nagyobb kiszerelésű.

2021. márc. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Z003 ***** válasza:
100%

+

De ha elég a karbamiddal szennyezett H2O2 oldat, akkor ha csak simán feloldod vízbe akkor is azt kapod. Azért karbamid van feltüntetve a dobozán mert azt használják hogy megkössön H2O2. Ami az oldódás során kiszabadul az oldatba.

2021. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ! Vákumkamrát még egyenlre nem építettem, de nem is biztos, hogy szükséges eltávolítanom a karbamidot, ugyanis sósavval és vízzel keverékét ajánlották nyomtatott áramköri maratásához, szóval ha se a sósavval, se a rézzel nem reagál a karbamid, akkor elvileg jó lesz, csak kérdés, hogy reakcióba lép-e ezekkel.
2021. márc. 12. 14:19
 4/5 Z003 ***** válasza:
Rövidtávú tárolással, vagy azonnali felhasználással szerintem nem lesz baj. Hosszú távon a karbamid képes ammóniát fejleszteni ami meg semlegesíti a sósavat.
2021. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 golyó11 ***** válasza:
A hidrogén-peroxidot patikában és vegyszerboltokban nem adhatnak ki. Én legutóbb (januárban) fodrászati szaküzletboltban vettem, 800 ml 35%-os peroxid 1000 Ft volt kb. Jó ideig eláll, főleg, ha hűtőben tartod.
2021. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!