Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csaphat villám medencébe?

Csaphat villám medencébe?

Figyelt kérdés

Nyáron sokat vagyunk a strandon és előfordul (főleg mostanában), hogy hirtelen felkerekedik egy nagy vihar óriási villámok kíséretében. Ilyenkor átülünk a meleg medencébe és ott "vészeljük át" a remélhetőleg rövid ideig tartó ítéletidőt. (és egyébként sehol, semmiféle tájékoztatást nem kapunk róla, hogy mindenki csak a saját felelősségére maradhat a medencében...)


Belecsaphat a villám egy strandon a medencébe?


2010. aug. 19. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
A villám elméletileg bárhová becsaphat, a gyakorlatban viszont a lehető legrövidebb utat keresi a földig, ha tehát van magasabb épület a közelben (strandon azért előfordul), akkor abba fog csapni.
2010. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Minekt eddig vollámlás/vihar idejénminden starndról ki zavarnak.

Csodálkozom, hogy titeket nem.

2010. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
a medencéből zavarnak ki:)
2010. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Bele, ha a közelben nincs semmi magas épület. De ilyenkor is veszélyes.
2010. aug. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
75%

Elvileg belecsaphat, mert a villám nem a legmagasabb pontot böki ki, hanem a legkisebb elektromos ellenállású útvonalat (csatornát) keresi, ami persze sokszor egy magas valami tetején ér véget.

Vannak strandok, ahol nem szólnak és van Balaton, tenger, ami túl nagy. Az élet veszélyt jelent az egészségre. :-)

2010. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a víz jobban vonzza a villámokat, múltkor énis voltam a strandon a medencében, és elkezdett zörögni az ég, a vizimentők azonnal kiküldtek mindenkit a vizből, mivel ha belecsap a medencébe, ahol emberek vannak, akkor ott mindenkinek annyi!!!!
2010. aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem!


Én is furcsálltam, hogy nem zavartak ki minket!


Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 20. 14:57
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez a magas dolgokba csap a villám nem egészen stimmel. A szomszédos városban van egy hatalmas tó és körülötte 20-30 méteres fák... rendszeresen a tóba csap a villám és olyanokat csattan, hogy öröm hallgatni.
2010. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A villám "RÖVIDLÁTÓ"!


A villám maximum 20m-es sugarú közben okoz találatot. Ami 20 méternél távolabb van tőlünk, az olyan, mintha ott sem lenne. Akkor is, ha az az Empire State Building. Az sem véd meg 20 méteren túl!


A víz jól vezeti az áramot, nyílt vízen kilométeres távolságban történő találat is halálos lehet. Zivatarban azonnal menedéket kell keresni!


A legjobb menedék a zárt fém tárgy, mint autó, busz, vonat. (persze ha van épület, oda is lehet menekülni)


10km-en belüli zivatar (30mp-es villám-dörgés időkülönbség) már életveszélyes a medencében is, mivel oldalirányban is "elkószálhat" a villám!

2011. szept. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy azért, mert félre írtam, hogy a strandról zavarnak ki, és nem azt, hogy a medencéből, már egyből lekell pontozni!!!!
2011. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!