Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Határozatlansági relációs...

Határozatlansági relációs örökmozgó?

Figyelt kérdés
Arra, gondoltam, hogy a határozatlansági reláció megengedi, hogy a semmiből is energiát állítsunk elő. Ezt tök jól lehetnr hasznosítani egy örökmozgónál. Elsősorban az elméletem cáfolatára volnék kíváncsi, mely szerint így lehetne működtetni egyet.

2021. márc. 25. 15:53
A kérdező szavazást indított:
Ez érdekes, leírom miért
Ez téves, leírom miért
Nein! Nein! Nein! Nein!
Ezotéria!!!!!!!!!!!!!!!!
16 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

"arra gondoltam".

Rosszul gondoltad.

"elméletem" Ez nem egy elmélet.

2021. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom trollololol.


Amúgy meg szó szerint az egyest tudnám ismételni.

Továbbá, hogy: Rajta, csináljad, lássuk meg!

2021. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%

A határozatlansági reláció azt is megmondja, hogy azt az energiát igencsak sebesen vissza is kell szolgáltatni a semminek :)

Minél nagyobb az az energia, amit a semmiből kölcsönvettünk, annál rövidebb ideig vehetjük csak kölcsön. És ráadásul itt sem az energia, amiről szó van, sem az idő nem épp makroszkopikus szinten is észrevehető mértékű. A nagyok világában ez nem játszik.

Szóval nem, ez nem nyert. Mint ahogy autóversenyt sem nyerhetsz a határozatlansági elvet az autód helyzetére és sebességére alkalmazva, ugyanúgy örökmozgót sem tudsz vele építeni.

2021. márc. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ahogy Mojjo is írja, az az energia nagyon rövid idő alatt és mikroszkopikus szinten kiegyenlített.

Sőt, még negatív energia megjelenésével is számolni kell, ami szépen visszaviszi az "átlagot" nullára.



Itt szokott elbukni az összes iylen nullponti eenrgiát felhazsnáló ötlet.

Persze Egelyék hisznek benne, mint a szent grálban, de az utóbbi 50-60 év eddig nulla felmutatható valós eredményt hozott.

2021. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!