Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Természetes napfényt milyen...

Természetes napfényt milyen (hány méteres) mélységbe lehet lejuttatni tükrökkel, vagy különleges tükörsima fóliákkal egy például 1x1 méteres tetőablakból (egy hosszú, vagyis mély "fény-alagúton" át)?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 22:20
 1/5 2*Sü ***** válasza:
100%
Ez a kérdés így, ebben a formában kvázi értelmezhetetlen. A napfény magától is lejut kb. akármilyen mélyre egy tetőablakon besütve. A gond az, hogy a Nap mozog az égbolton. Ehhez egyetlen tükör kell, ami mindig olyan irányba áll be, hogy a napsugarakat a kívánt irányba terelje.
2021. márc. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ilyen rendszereket készen lehet már kapni.

[link]

2021. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Wadmalac! Köszönöm, valami ilyesmire gondoltam! De azért egy baj csak van ezzel is. :)


Nincs ebből (akár külföldi site-okon!) ilyen vékonyka helyett 100-150 cm átmérőjű? Jóval több napfényt tudna beengedni ez a megoldás, nagyobb alapterületű és belmagasságú termeket tudna bevilágítani, ha sokkal vaskosabb lenne ez a napfény csőhálózatrendszer.

2021. márc. 26. 11:30
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nincs ebből (akár külföldi site-okon!) ilyen vékonyka helyett 100-150 cm átmérőjű?"

De, tutira van. Ezt a cikket most frissen kerestem ki 2 perc alatt, de láttam már jóval nagyobb keresztmetszetekben is.


[link]

2021. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha ez nem egy egyszerű tetőablak, akkor ez a csőrendszer van vagy két-három méter átmérőjű. Ismét köszönöm!
2021. márc. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!