Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld mágneses erővonalai...

A Föld mágneses erővonalai hol törnek ki a felszínből?

Figyelt kérdés
Gondolom a pólusok környékén, de van konkrét lokáció, és esetleg használható lenne energiatermelésre ?
2021. márc. 31. 22:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Mivel ez a mágneses mező állandó, ezért nyugalmi indukció nincs.

Mozgási indukció annyi van, hogy az iránytű beáll észak felé. Alapvetően konzervatív az erőtér, tehát az, hogy én kimozdítom aztán a mágneses tér visszahúzza annak az össz munkája negatív lesz, mert nem tudod nulla munkával kimozdítani. Nem tudom megfigyelted-e nem nagyon csavarja ki a kezedből a műszert ha kézzel akarod erőltetni, tehát nagyon apró munkáról van szó.

2021. ápr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 EagleHUN ***** válasza:
100%

A kilépési pontok (sarkok) környékén valóban nagyjából állandó. A föld körül viszont csak quázi állandó.


Ennek több oka is van:

- A mágneses pólus vándorol is szép lassan.

- A nap felőli oldalon mindig "benyomódik" a mágneses tere a bolygónak, és az átellenes oldalon kiterjed. A tér a földdel együtt elforog (amúgy nem is teljesen szimmetrikus). Így egy 24 -órás ciklusú változásban mozognak azért azok az erővonalak. Kint az űrben a Föld mellett (egyenlítő fölött) mozognak a legjobban.

- Nagyobb napkitörések és napviharok elég rendesen meg is tudják rengetni a mezőt. Ezek okozzák benne a legnagyobb változásokat.

Ami bizony hosszú vezetékekben jelentős indukciót is kelt!

A nagy távvezetékeknél számolnak is ezzel és annak megfelelő mértékű túlfeszültség stb védelmeket építenek bele!


Hasznosítási lehetőségek ezekre nem nagyon vannak.

Az elsők ugyan ciklikusak de túl lassúak egy jelentős indukcióhoz.

A napkitörés esemény egyszerűen túl ritka és véletlenszerű a hasznosításhoz.


Csak egy érdekesség: a Föld mágneses mezejét vizsgálva megállapították hogy a déli féltekén az óceánban van egy folt ami északi pólus. Tehát ott is van még "kitörési" pontja a mezőnek!

2021. ápr. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Mindenhol
2021. ápr. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Wadmalac ***** válasza:
68%

"esetleg használható lenne energiatermelésre ?"


Nem, mert nincs olyan stabil pontod, amihez képest mozognak.

Ha a Föld körül keringő műholdhálózat össze lenne kötve rézdróttal, akkor, az erővonalakat metszve termelhetne áramot.

Baromi rövid ideig, mert a Lorentz-erő szépen lelassítaná őket és lepotyognának.

Kevesebb energia jönne össze, mint amennyi kellet a műholdak pályára állításához.

2021. ápr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Miket beszélsz Malac?
2021. ápr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Wadmalac ***** válasza:
74%

Konkretizáld a problémád.


Mágneses erővonalakból áramot kinyerni mi kell? Erővonalakat metszeni. Sokat, gyorsan.

Ez a Föld erővonalaival nem megoldható.

2021. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
, te sem érted szerintem mit írsz!
2021. ápr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Wadmalac ***** válasza:
37%

A kommented értéke nulla, sima trollkodás, ha nem mondod meg, mi a problémád.

Ha képtelen vagy rá, inkább menjél kapálni, füvet nyírni, valami hasznosat tenni ,mert ez nem az.

2021. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés érthetetlen szetintem is!
2021. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Wadmalac ***** válasza:
68%

#9: Nem tudom, szerintem érthető, a kérdező kíváncsi, hogy a földmágnesesség energiatermelésre kihasználható-e, és ha igen, hogyan.

Hát sajnos nem nagyon.


#1+#2 együtt elég jól elmondja, miért nem.

Én csak hozzátettem, hogy az sem megoldás, ha a csaknem mozdulatlan erővonalakhoz képest én akarok mozogni és azzal érni el energia-kinyerést.

2021. ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!