Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan számítjuk ki egy geoid...

Hogyan számítjuk ki egy geoid alakú test térfogatát és felszínét?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
A geoid egy forgástest, a forgástestek térfogatára van számítási mód, csak integrálni kell tudni hozzá.
2021. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
2021. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyan? Nehezen. Inkább sehogy. A geoid azt jelenti, rendkívül szabálytalan, mint a föld. A földet például tekinthetjük gömbnek, ez igen jó közelítést ad a kérdéses adatokra. Ha azonban pontosan akarjuk tudni, mondjuk a Bakony minden kiemelkedését, szurdokát, völgyét, szikláját külön be kell mérni. Felületre elég durva eltérések tudnak kijönni. És a Bakony esetén csak időt nem szán erre senki. A Himalája esetén esély sincs ezekre a mérésekre.
2021. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. A geoid szó valóban azt jelenti, hogy “Föld szerű” , de a lencse szferoid szinonímájának is tekinthető, mely egy konkrét geometriai forgástest, aminek meghatározható a térfogata és felszíne. Egyel előbb ott van a belinkelt wikioldal.
2021. ápr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sadam87 ***** válasza:

#1/#4

A geoid nem forgástest, bár az tény, hogy minimális az eltérése a referencia ellipszoidtól kb. 100 méter mindkét irányban. Úgyhogy abban igazad van, hogy nagyon jó közelítéssel megkapjuk a geoid térfoatát (nem is tudom, mihez kellhet ennél pontosabban), de azért mégsem egyezik a kettő. Praktikusan sokszor behlyettesíthetőek, de nem mindig.

[link]


#3

Ahogy a 4. válaszoló írja: a geoid felszíne nem egyenlő a Föld fizikai felszínével.

2021. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És igazad van. Meglepődtem. Én azt hittem, hogy a geoid egy forgási elipszoid. És hogy nemcsak a Földnek, de minden kőzetbolygónak ilyen az alakja. De nem! A Mars pl. areoid alakú, ami azt jelenti mars-alakú. (Árész hadi isten nevéből) Eszerint a Merkúr meg lehet, hogy merkúroid alakú. Az, hogy esetleg minden bolygó csak geometriailag rá jellemző alakú számomra kissé ijesztő lenne.
2021. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!