Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem gömb alakú a Föld?

Nem gömb alakú a Föld?

Figyelt kérdés

Az elméleti Földalak a geoid.

"geoid [geoid]

A Föld valódi nehézségi erőterének az a felülete, amelynek potenciálértéke megegyezik az átlagos középtengerszinthez tartozó potenciál értékével. Az 1980. évi geodéziai rendszer szerint a nehézségi erőtérnek a 62636860.850 m2/s2 potenciálértékhez tartozó nívófelülete.

Az elnevezést Johann Benedikt Listing javaslatára 1873-ban vezették be." forrás, ELTE Geofizikai és Űrtudományi Tanszék: [link]


Középiskolában, földrajzórán ti is így tanultátok?

-a kérdező anno: Szeged, RMG-



2017. szept. 27. 18:35
 1/8 Mojjo ***** válasza:
98%
Nem, nem gömb, de nagyon közel áll hozzá. Igen, így tanultam.
2017. szept. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hájaaa válasza:
17%

A föld lapos, ne dőlj be senkinek!!!44

Bizonyíték: [link]

2017. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

"A föld lapos, ne dőlj be senkinek!!!"


Na ja, leginkább hájaaa-nak ne! :)

2017. szept. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tislerics Máté ***** válasza:
72%

Laposföldesek! Ha a tudomány segítségét kéritek a bizonyításhoz, akkor elég nagyra tarthatjátok a tudományt. A sikerei végülis elég látványosak! megértem... :)


De ha elfogadjátok, sőt arra használnátok, hogy bizonyítsátok a tudományos módszertan segítségével, akkor miért nem nézitek vissza a tudományos igénnyel felhalmozott bizonyítékokat?!


Van bőven, mivel 2000 éve gyűlnek. Ezért is alakult ki egy konszenzus a Föld alakjával kapcsolatban. 2000 év mérései, megfigyelései, amik mind egy valamit bizonyítanak: A Föld geoid alakú!


Amúgy a cikk, amit megosztottatok olyan ostoba, szánalmas és trágár, hogy az már szinte zsibbasztó. Kerestem hivatkozásokat, mivel BIZONYÍTÉK gyanánt raktátok ki... Sehol semmi! erre megnézem mi a weboldal címe... Mindmeghalunk.com................... öööö kicsit gagyinak tűnik.....


Szedjétek össze magatokat!

2017. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tislerics Máté ***** válasza:
74%

#5! :D Na! végre! Látom kezdenek a laposföldhívők is észhez térni és tudományos vizsgálatnak alávetni a problémát! Erre vártam! :)


Tehát van egy bizonyítási módszer, ami tetszik neked. örvendek! Ha kiderül az eredmény, elfogadod? bármi is lesz? mert én igen! :)


Egyezzünk meg abban, hogy amelyikünk téved letörli magát a GYk-ról és sose tér vissza! Benne vagy? ;)

2017. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:
76%
Csak szólok, hogy hájaa fórumtárs szemmel láthatóan hülyül. Aligha gondolja komolyan ezeket, nehogy már komolyan vegyétek.
2017. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A Föld lapos...
2018. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tislerics Máté ***** válasza:
#7! Ez aranyos volt! :)
2018. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!