Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mostanában miért van, hogy...

Mostanában miért van, hogy egyik pillanatban süt a nap, másik pillanatban pedig lámpát kell gyújtani, olyan fekete felleg van fölöttünk?

Figyelt kérdés
Régen is szeszélyes volt az április, de nem ennyire. Meg aztán a nyári félévben még érthető, 25-30 fokban a zivatar, hogy sötét van, de ilyenkor, 5-10 fokban hogy lehet ilyen? És ezek a hideg szelek

2021. ápr. 8. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ne is mondd, nálunk ma reggel havazott, aztán kb még háromszor eredt el a jeges eső, de közöttük szikrázóan sütött a nap, most pedig felhős az ég.

Egyébként sokan már itt kifejtették a véleményüket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..

2021. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez igen! Most itt is kopog, közben a felhő oldalt van kissé...
2021. ápr. 8. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nagyobb szenzációt képzeznek a hózaporok ilyenkor ez azért már nem szokott lenni.

Azért sötétedik be mivel a sötét gomolyfelhők takarják a napot szerintem ez logikus.

Intenzív hózaporok pedig a nedves légkör és a hőmérséklet különbségek miatt vannak a magasban igen hideg van 500 meteren mar -5 -7 fok. De a nap már erősen melegít ezáltal csapadék képződik.

Ahogy elkezd havazni a lehulló hó hűti a talajt ami hőmérséklet csökkenéséhez vezet így a hó könnyen mégis maradhat kis időre.

Most zúdult be szokatlanul a hideg északról. Így alakult, megesik néha.

2021. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Reggel két centi hó volt nálunk, első voltam
2021. ápr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hármas. Tudom, miért van sötét, de nem értem a kontrasztot, ugyanis nyáron oké, hogy ilyen gomolyfelhők vannak de ilyenkor, 5-10 fokban ez nem szokott lenni, avagy nagy energia kell hozzá, nagy labilitás. Honnan van ez az utóbbi? Régen nem volt ennyire.
2021. ápr. 8. 17:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a második mondatod miatt lepontoztalak.
2021. ápr. 8. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez azért előfordult már máskor is, ha nem is nagyon gyakran.
2021. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Ezért hívják az áprilist bolond hónapnak.

Ilyenkor mindig is extrém módon változó időjárás volt jellemző.

Átlagosan lehet, hogy mostanában némiképp még szélsőségesebbé kezd válni, de a jelen hőmérsékleti és egyéb időjárási hullámzásra évtizedekkel sőt még többel korábban is éppen elég sok példa volt.

2021. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!