Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek Darwin miért...

Helyes válasz kérdése:

Szerintetek Darwin miért mondhatta, hogy ha valami tökéletlen, az életképtelen? Akkor a köztes létformák tökéletes, vagy tökéletlenek lennének, ha lennének ilyenek.

Figyelt kérdés
Darwin, evolúció

2021. ápr. 11. 23:14
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ne most élőt, hanem fosszíliát.Fentebb írta a barát, hogy lehengerlő mennyiség van.Én egy professzortól épp ellenkezőjét hallottam.Hát lássuk kinek van igaza.Csak egy kell, beérem ennyivel.Ez az életképességet is reprezentálná.
2021. ápr. 15. 22:38
 22/29 Fero89 ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék hogy az illető minek is volt a professzora. Itt az oldalon még a laikusok is megértették, hogy minden élőlény átmenetet képvisel, ebből következik hogy minden valaha élt élőlény úgyszintén. Vagyis minden létező fosszília is.

Te azt mondod csak egy kell, én már két példát is felhoztam korábbi válaszokban, de tessék egy lista:

[link]

Ezeknél leírja hogy mely evolúciós lépéseknél képeztek átmenetet, de csak azért vannak kiemelve, mert ezeknél a lépéseknél helyezkedtek el, így a helyük az átmenetnél látványosabb. Továbbra is minden egyes fosszília, és minden egyes élőlény, átmenetet képez.

2021. ápr. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező: "De ténylegesen átmenet egyikből a másikba, no olyat mutasson valaki." ; "Fentebb írta a barát, hogy lehengerlő mennyiség van"


Mondd, barátom!


Te nem érted a #13-ban leírt egyszerű magyar szavakat? :"Na, most az itt látható lánc minden képviselőjének fosszíliája megtaláltatott (több száz lelet áll a rendelkezésünkre ez ügyben), és ezt ált. suliban is tanítják. Gyakorlatilag a partra kimászó halak fosszíliáiból szintén lépésről-lépésre tanulmányozható, ahogy kialakulnak az első lábakkal rendelkező kétéltű lények."


[link]

A leletek szerint: [link]


Neked ebből a láncból mi nem tényleges átmenet??? Milyen átmenetet akarsz még látni? Ott van középen az Australopithecus, ami minden szempontból tökéletesen olyan átmeneti forma, ahogy azt az összes evolúciótagadó kéri a félig ilyen félig olyan tézissel. Deréktól lefelé ember, deréktól fölfelé még inkább majom, de már a karjai is inkább emberesek, és a keze még inkább, de már az agya és a koponyája is kissé emberibb. Utána még emberibb lények következnek.


https://www.youtube.com/watch?v=xT8Np0gI1dI - ha ez nem tökéletes átmeneti forma, akkor mi?


Itt láthatod az időben alakulni az emberi koponya kilakulásának történetét, ahogy átlagban növekszik az agy folyamatosan:

[link]


Több száz leleten keresztül tanulmányozható ez: [link] (az egyes állomások kiemelve)


[link] - - ez nagyon gazdagon mutatja be a leleteket, halak partramászása ügyében.

[link] (elnagyolt áttekintés)

Néhány kissé részletesebben: [link]

[link]

[link] (tökélletes átmenet a hal és a már félig meddig lábbal rendelkező mai kétéltűekre hasonlító lény között).

[link] (... még egyszer)

[link] ; Gogonasus

[link] ; Ventastega

[link]


Vagy a madarak evolúciója... [link]

De bőven lehetne még az emlősök kialakulása... stb.


Mellesleg ma is egy halom hal próbálkozik a partra mászással, csak ma nem ugyanaz a helyzet, mint akkor, amikor tök üres volt a szárazföld , mert akkor volt hely a partra mászó halak elterjedése előtt, de még ma is egy halom átmeneti forma mutatja, ahogy kezdenek a mai halak szárazföldiesedni, mert ilyen olyan fejlettségi szinten félig meddig lábuk, vagy mellékesen ilyen olyan fejlettségű légköri oxigént felhasználó szervük van.


Írd be a keresőbe, hogy sétáló hal, és íme: [link]


És ez tud egy kicsit lélegezni is a szárazföldön, vagy itt van ez, ahol már a sekélyebb tengerfenéken is kialakulnak a halnál a kezdetleges lábak:

[link]


Ez nem átmenet a mai korban??? Hát akkor mi? És még bőven...


Vagy itt van a fordítottja, amikor mai értelemben is átmeneteken át követhető, ahogy a hagyományos gőték egyes fajai kezdenek visszaalakulni halszerű lénnyé: [link]


Vagy átmeneteken át láthatunk éppen egy új szerv kialakulását a gyíkoknál, ahol már félig meddig a méhlepényhez hasonló szerv kezd megjelenni egyes fajokban: [link]


De akár hosszabban tartó evolúciós kísérletben is a halak elkezdik az uszonyaikat átalakítani lábakká, egyéb csontozatuk is változik, és ha kell, a nyak is elkezd kialakulni náluk, méghozzá a szemünk láttára, és nem is kell ehhez sok idő, csak erős szelekciós nyomás:


[link]


A végtelenségig lehetne bemutatni példákat arra, amikről hisztérikusan nem akartok tudomást venni. :)

2021. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező: ".Én egy professzortól épp ellenkezőjét hallottam."


Nincs az az ostobaság a Földön, ami mögött legalább egy támogató professzort ne találnál... :D


Ha a professzorod fanatikus fundamentalista vallásos érzületű, akkor neki kötelessége téged félretájékoztatni.


Ha a professzorod a jogtudományokban jeleskedik, és a magamutogatásban, akkor se kell komolyan venned a véleményét.


És akkor se, ha csak félreértetted, vagy a professzorod csak a te fejedben létezik... :)

2021. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező: "Én egy professzortól épp ellenkezőjét hallottam.Hát lássuk kinek van igaza."


Látom, máson szereted követelni az állításainak igazolását, de te magad nem nagyon iparkodsz.


Állítottad: "Szerintetek Darwin miért mondhatta, hogy ha valami tökéletlen, az életképtelen? "


Mikor igazolod, hogy ilyet mondott Darwin? Elég egyszer is igazolnod. Ha neked elég az egyszeri, akkor nekem is... :)


@Kérdező: "Én egy professzortól épp ellenkezőjét hallottam."


Ki is volt ez a professzor? A nevét, ha kérhetném... Ugye nem egy kreacionista? Ugye nem egy szekta weboldalain állította ezt, vagy egy házmester magán-weboldalán? Ezt a véleményét melyik valódi és hiteles tudományos felületen publikálta?


Elég csak egyszer igazolnod neked is, mint mondtam volt... :)

2021. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Pombe ***** válasza:
100%

#22: "Itt az oldalon még a laikusok is megértették, hogy minden élőlény átmenetet képvisel"


Kedves Fero89! Ez persze igaz, de azért előtte illik bemutatni tényleg egy átmeneti formákból álló sort, és így persze kell létezniük tényleg ikonikus átmeneti formáknak, mint ahogy mutattad is a Tiktaalikot.


Vagyis szigorú értelemben, az evolúció esetében, mint tudományos terminusként tényleg érdemes külön kezelni az átmeneti forma kifejezést, ami alatt nem feltétlenül minden formát értünk a láncban (bár így is lehet kezelni a fogalmat, de csak a bizonyítás után), hanem azt, amelyik tényleg afféle választóvízként kezelhető két jellemző formavilág között. Ez az emberi láncban pl. az Australopithecus afarensis.


[link]


Persze nyilvánvalóan plasztikus fogalom az átmeneti forma, hiszen régebben nagyon sok hiány volt az emberi evolúciós láncban, és akkoriban azt is jogosan mondták, hogy még két különböző bizonyos hominid formavilágot összekötő átmenetet is keresik.

2021. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Pombe ***** válasza:
100%

Azért még erre... nem bírom megállni. :)


@Kérdező: "Ne most élőt, hanem fosszíliát."


Írod ezt... majd késöbb ezzel rukkolsz elő: "Csak egy kell, beérem ennyivel.Ez az életképességet is reprezentálná."


Hűha! Neked az életképességet egy régi átmeneti forma csontváza jobban bizonyítja, mint a ma élő ugyanolyan átmeneti forma?


Pl. még, ahogy ma is kezd kialakulni egyes békáknál a szárny: [link]


Ez neked nem bizonyítja a félig szárny félig láb életképességét, csak ha ez a faj kihal és majd 1 millió év múlva előásom neked a fosszilizálódott csontvázát?


Bocsika, de pontosan miről is tetszik beszélni??? Ha megmagyaráznád... :(

2021. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"Bocsika, de pontosan miről is tetszik beszélni???"


Nem beszél semmiről. Kreacionista provokátor. Csak azért jött, hogy ugyanazokat a zavaros ostobaságokat előadja kérdésnek álcázva nagyon nagyon sokadik alkalommal.

2021. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Pombe ***** válasza:

@Ozmium #28


Ja...! Vagy úgy... Idővel mindenre fény derül... :)

2021. ápr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!