Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dvd tokokat,dvd lemezeket...

Dvd tokokat,dvd lemezeket újrahasznosítani ? Megoldható lenne ? Működne az újrahasznosítása ?

Figyelt kérdés
Egyre több a fölösleges dvd tok és film ami műanyagból van. Sokan tuti kidobják ,de ezeket valahol újrahasznosítják ? Egyre több a fölösleges film már ahogy haladunk az idővel. Emlékszem én a vhs kazettáimat kidobtam a szemétbe ahol vagy elégetik vagy egy szemétdomb alján lesz.

2021. ápr. 15. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudsz angolul?

Akkor itt egy videó.

https://www.youtube.com/watch?v=KXRtNwUju5g

2021. ápr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

DVD lemezeket lehet újrahasznosítani - biztosan a többit is, csak kreativitás kell hozzá:


[link]


Ipari méretekben nem tudom pontosan hogyan történik, de ha érdekel a téma, bizonyára arra is ad ki találatot a net.

2021. ápr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem megoldott az újrahasznosításuk!

A szelektív kukákba csak ezen műanyagok dobhatók: [link] ezen kemény tokok (és lemezek) pedig 3-as kategóriásak.


[link]

2021. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
azt hittem 2016 óta van változás. Ez a hármasnak szólt. Ez a cikk akkor született
2021. ápr. 15. 11:02
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Maga a CD, DVD sajnos kompozit hulladék, polikarbonát, alu meg lakk.

Ahogy a linkelt cikk is írja, nem megy Mo.-on az újrahasznosítás. Csak az égetés.

De ez csak a lemez.

A tokkal nincs ilyen baj. Mármint a hagyományos átlátszó CD-tok.

A nagy formátumú DVD-tok, aminek van egy merev műanyag héja meg rajta egy fólia, a kettő közé dugós papírral, az kicsit összetettebb, de tudtommal az is újrahasznosítható.

2021. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

"ezen kemény tokok (és lemezek) pedig 3-as kategóriásak"


Ja igen, a szelektív kukába nem mehet, ami még PVC, az nem újrahasznosítható.

Ha az a burkolat polikarbonát, akkor 7-es kategória. Újrahasznosítható, de nem mehet szelektívbe.

Sajnos azért, mert NÁLUNK még gazdaságtalan a feldolgozása és nem igazán megoldott.

2021. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4: igen van változás, ahogy a cikk is jelzi. Akkoriban még két megyeszékhelyen is gyűjtötték, azóta csak Seregélyesen adható le a lemez és sehol máshol: [link]


El lehet képzelni hányan viszik oda leadni.. ;)

2021. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
gondolom inkább a kukába dobják hetes mint ,hogy oda vigyék mondjuk Győrből vagy Borsodból.
2021. ápr. 15. 12:56
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
A jó hírem az hogy megnéztem a film DVD (19cm) és BR (17cm) tokjaimat és némelyikben (nagyítóval) olvashatóan ott a háromszög "5 PP" megjelöléssel, úgyhogy a lemezt és feliratpapírt kivéve szelektív műanyag kukába dobható a tok.
2021. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!