Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kiskoromban mozgáskoordinációs...

Kiskoromban mozgáskoordinációs problémáim voltak, azóta edzettem, nőttem,nincsenek ilyen gondjaim. A kisagyban ez a változás milyem formában figyelhető meg?

Figyelt kérdés
Mert ugye a kisagy felel az mozgáskoordinációért. De ennek volt ilyen konkrétan látható nyoma? Pédául ha felboncolnánk az akkori kisagyam,meg a mostanit, látnánk különbséget? Egyáltalán maga, az ideg,az látható szabad szemmel? Vagy ez hogy működik? Plusz ha a kisagy az egyensúlyozásért felel, és a fül is akkor ott milyen összefüggés van? És ez megint lehet,hogy botor kérdés,de ugye az agynak a különböző részei,különböző dolgozókért felelnek. Lehetne-e egy értelmi fogyatékost meggyógyítani,oly módon,hogy az agyán végeznek beavatkozást....?

2021. ápr. 16. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Nem és nem.
2021. ápr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sadam87 ***** válasza:
100%

"Mert ugye a kisagy felel az mozgáskoordinációért."

Az is, de azért más területek is szerepet játszanak benne, például a limbikus rendszer részét képző egyes mélyagyi magvak.

" De ennek volt ilyen konkrétan látható nyoma?"

Nem biztos, hogy van szemmel látható nyoma.

"Pédául ha felboncolnánk az akkori kisagyam,meg a mostanit, látnánk különbséget?"

Biztos, például valószínűleg nagyobb lenne, de maga a mozgáskoordináció változásának oka nem hiszem, hogy szemmel látható lenne.

"Egyáltalán maga, az ideg,az látható szabad szemmel?"

Az ideg a szaknyelvben idegrost köteg a környéki idegrendszerben. Ezek szabad szemmel láthatóak (vékony fehér fonalak), persze megfelelően kiboncolva. De nem hiszem, hogy erre gondoltál, mert idegek az agyban (definíció szerint) nincsenek. Festés nélkül az idegszövet elég homogén (az anatómia egységek persze látszanak, meg talán a szrke és fehér állomány, de más nem nagyon). Festve több minden látszódik, de itt könnyen lehet, hogy sejtszintű elváltozásról van szó, az maximum mikroszkóppal látszódna, ha egyáltalán...

"Plusz ha a kisagy az egyensúlyozásért felel, és a fül is akkor ott milyen összefüggés van?"

A belső fül a receptor, az érzékeli a fej pozícióját és gyorsulását, és alakítja át elekrtomos jelekké. A megfelelő agyterületek (nem csska a kisagy) ezt dolgozzák fel.

"Lehetne-e egy értelmi fogyatékost meggyógyítani,oly módon,hogy az agyán végeznek beavatkozást....?"

Pontosan milyen beavaztkozásra gondolsz? Műtéti úton a legtöbbet nem. (Bár például a súlyos epilepszások esetében a tüneteket lehet enyhíteni a két nagyagy féletkét összekötő kégestest átvágásával.) De léteznek gyógyszeres kezelések is, elektromos stimuláció, és modernebb módszerek is. Például az idegsejteket lehet úgy génmódosítani, hogy fényérzékeny fehérjéket termeljenek, és így fénnyel lehet szabáylozni a működésüket. (Azt nem tudom, ezt mennyire használják már a gyakorlatban. Amennyire tudom, retina károsodásból fakadó vakság gyógyítására használták már embernél is, ráadásul pont egy magyar kutató.) Ez a videó erről a módszerről szól:

[link]

2021. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM, hogy időt szántál a hülye kéréseimre. Hálás vagyok érte! :)
2021. ápr. 17. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!