Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Mars esetleges kolonizálásak...

A Mars esetleges kolonizálásakor, terraformálásakor nem okozna problémát a földi lények cirkadián ritmusa? Egy sol ugye 24 óra, 39 perc, 35,2 másodperc, ez nem zavarna bele a cirkadián ritmusba?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Már elgondolkodtam hogy jelentkezem telepesnek.

Ha már megoldott lesz a lakhatás, növények is lesznek, meg városok építése is megkezdődik, szóval folyamatban a terraformálás, akkor fogok elgondolkodni hogy akár építőipari melósnak, vagy csak sima telepesnek jelentkezem a Marsra.

2021. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
szerintem nem zavarna be. a földi körülmények közt kialakult cirkadián ritmus is csak nagyjából 24 órás, nem óramű-pontosságú.
2021. ápr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Abból kiindulva, hogy a Nemzetközi Űrállomáson is milyen jól bírják, valószínűleg a Marson is könnyen hozzá tudnának ehhez a változáshoz szokni.
2021. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
#3 Igen, de az ISS-en a földi 24 órás ritmust igyekeznek tartani (csak éppenséggel közben 16 alkalommal következik be napfelkelte és naplemente - én egy átlagos napon a villanyt nem kapcsolom ennyiszer fel és le). Ha ugyanezt megpróbálnák a Marson, akkor egy kb. négy hetes (27 napos) ciklus ismétlődne: lenne egy hét, ami viszonylag normális, egy-egy hét átmenet, és egy olyan hét, amikor az emberek az éjszaka közepén lennének aktívak és fényes nappal aludnának. Ez azért elég fura elképzelni.
2021. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mojjo ***** válasza:
96%
Ez amúgy nagyon közel van egy földi nap hosszához. Ha 11 óra, vagy épp 52 lenne, akkor lehet, nem lenne épp ideális, de ez az eltérés bőven elég kicsi ahhoz, hogy gyorsan és könnyen lehessen alkalmazkodni hozzá.
2021. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

A marsi nap hossza nem áll olyan messze a földi napétól, hogy ne lehessen alkalmazkodni hozzá.

Tehát nem lenne az a helyzet, amit a 4-es írt, a velük kommunikáló földi személyzetnek kell majd alkalmazkodni hozzájuk.

2021. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a legkisebb gond szerintem. Állítólag fénytől elzárt kísérleti alanyok ritmusa átáll a 25 órás ciklushosszra ( [link] ), ami még közelebb van a Marson tapasztalható állapotokhoz.
2021. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Többet lehet aludni, ezt nekem találták ki :)
2021. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN ***** válasza:

A napokban lévő eltéréshez hamar sőt észrevétlenül hozzá tudna szokni minden élőlény.

Ami nehezebb eset hogy a Marson az év és ezzel az évszakok is hosszabbak, azt nehezebb lenne "áthidalni" és több problémát okozna.

2021. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
70%
Arra a napi 40 perc difire szerintem könnyebb átállni, mint kifeküdni egy nyolc órás eltéréses jetlag-et.
2021. ápr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!