Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek élnek/léteznek...

Szerintetek élnek/léteznek földön kivüliek? Illetve élhetnek más bolygókon különböző civilizációk?

Figyelt kérdés

De most komolyan...

Gondoljunk bele ugye hogy...

Naprendszer. maga a naprendszerünk mekkora kiterjedésű...

Galaxisok... azt irják több milliárd galaxis létezik!

És akárhány milliárd bolygó, miért ne lehetne még akár hány ilyen mint a miénk?

És még is.. hogy lehet ilyen nagyon nagy hatalmas a Világ egyetem.. azt kiteremtette? Miből lett?


2010. aug. 22. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 100% hogy van több legalább olyan fejlettségű civilizáció mint a milyenk. Ennyi bolygó...nem létezik hogy egyedül vagyunk.A ki teremtette kérdésre a válaszom az hogy nem isten, ugyanis egy kicsit sem hiszek benne.
2010. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Léteznek földönkívüliek, fizikusok, matematikusok is foglalkoztak a kérdéssel, nem csak scifi írók. Legpozitívabb becslés szerint legfeljebb 1 millió olyan technikai civilizáció létezik, mint a miénk, legpesszimistább becslés szerint pedig több, mint 1 (a Földön kívül). Az egyetlen probléma, hogy ezek egymástól térben és időben igen messze lehetnek. Párhuzamosan nem biztos, hogy egyszerre több is létezik időben. Azt a tényezőt viszont nem ismerik matematikusok, hogy egy technikai civilizáció mennyi idő alatt pusztítja el magát, így ezt csak tippelni lehet. Ha meg időben létezik is minimum két olyan civilizáció fejlettségét tekintve, mint a miénk, képzeld el, hogy jelet küldenek a Föld felé. Ha rádióhullámon üzennek, rengeteg idő kell, míg elér minket. Többezer fényévről a fény is többezer év alatt ér el hozzánk, nem hogy a rádióhullámok. Így a kommunikáció ki van zárva. Amúgy már kaptunk jelet elvileg (keress rá: wow signal, hűha jel, wow jel kulcsszavakkal).
2010. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Húú kösz :D erre voltam kiváncsi hogy már voltak-e illetve érzékeltek-e valamilyen jeleket....

Habár nem is biztos hogy pont rádió hullámokkal komunikálhatnak ... hiszen más gondolkodásuk is lehet és...

szóval sok mindent el lehet képzelni

Én személy szerint most nem ilyen csésze aljas dolgokra gondolok mert ez hüjeség... és ha bele gondolunk akkor más lények is úgy lehetnek mint mi.. biztos hogy léteznek de nincs ahogy megtaláljanak minket mint ahogy mi is.

Mert fény éveket megtenni nem elég egy élet!


Engem még jobban elgondolkodtat a teremtés, születés és ez a világegyetem fogalma, hogy mitől ekkora..

És hogy mondják egyre jobban növekszik és hogy eleinte milyen kicsi volt...

de könyörgöm a lufit is ha felfujod nem a semmiben növekszik meg mert körülötte tér van...

Ezt szerintem el sem lehet képzelni és egy olyan dolog amire soha nem tudnak magyarázatot adni se a tudosok se senki

2010. aug. 22. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát valóban nem biztos, hogy egy fejlettségi szinten vagyunk. Lehet, hogy olyan más módon élnek, hogy nem is szénalapú élőlények, hogy az emberek észre sem veszik őket egyszerűen.

Az is lehet, hogy ők állnak fejlettségüket tekintve az ember felett, és nem akarnak velünk kommunikálni, mint ahogy az ember se kommunikálna mondjuk egy keszeggel, csak nézné, hogy jé, hogy él már.

Van egy elmélet (állatkert elmélet, vagy valami ilyesmi a neve), az a lényege, hogy ők nem akarják, hogy észrevegyük őket. Ennek több oka lehet, az egyik, hogy a Földet szimplán megfigyelik, ők "modellezték" le, és egyszerűen nézik a civilizáció fejlődését.

2010. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"mondják egyre jobban növekszik és hogy eleinte milyen kicsi volt"

Ez is csak egy elmélet, nem minden kozmológiai elmélet szerint van így.

2010. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Véleményem szerint biztos, hogy léteznek rajtunk kívül különböző civilizációk mégpedig azért, mert hatalmas az univerzum. Az más kérdés, hogy merre lehetnek és milyen fejlettségi szinten járnak. Egyébként az emberiség történelme idáig a földön egy röpke pillanat a világegyetem történelméhez képest ugyanis az utóbbi esetben évmilliárdokról beszélünk.

Fejlett civilizáció találásához tehát szükség van megfelelő időzítésre (sajnos mi nagyon keveset élünk meg az egészből), a bolygó megfelelő adottságaira, egy bizonyos csillagra ami a fényt és a hőt szolgáltatja illetve a csillagtól számított megfelelő távolságra.

Pár dolognak össze kell itt jönnie, hogy két külön bolygón elő civilizáció találkozhasson, de engem nagyon érdekel az ilyesmi ugyh szurkolok hátha találunk idegeneket:D vagy ők minket

2010. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintetek volt már olyan földönkívüli, aki öngyilkos lett, mert szar volt az élete?
2010. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!