Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyennek képzelitek az...

Milyennek képzelitek az életet, az életformákat különböző típusú bolygókon?

Figyelt kérdés
Általában az ember hajlamos a földönkívülieket is ember formájúnak gondolni.Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan képzelitek, de tudományos alapon.Tehát mondjuk egy kicsi, kevés légkörrel rendelkező bolygón milyen lenne az élet. Jupiter nagyságún egyáltalán ki tud alakulni? Tudom, sok feltételnek kell megfelelni, de ha teszem azt, körülbelül annyi fog lenne a bolygón, mint nálunk, akkor milyen lenne.
2010. márc. 16. 22:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
Ez egy érdekes kérdés mert ha a periódusos rendszert vesszük a földi életformák azok szén alapúak. Mi van ha másik bólygón foszfor alapúak?
2010. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem fantáziálgatok tudományos dolgokon, a kettő irreleváns számomra.
2010. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy előfordulhatnak szilícium alapú élőlények is.
2010. márc. 16. 22:51
 4/12 anonim válasza:
mit jelent, hogy irreveláns?
2010. márc. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó, hát nyílván könnyebb olyan kérdésre válaszolni, amire a válasz igen, vagy nem, esetleg egy-két mondat, én csak feltettem, hátha...
2010. márc. 16. 22:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Ugyanis én szoktam agyalni ilyeneket, és szerintem tényleg érdekes, ilyenkor derül ki, hogy az ember mennyire tudja a gondolatait nem földi síkra vetíteni.
2010. márc. 16. 22:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, Asimovnak volt egy jó kis fejtegetése arról, hogy miért is lehet az élet _csak_ szénalapú. A lényeg kb. annyi volt, hogy semmi más, még a szilícium se tud ennyiféleképpen kombinálódni, meg egyéb bajok is vannak vele. Nézz utána A Hold tragédiája c. könyvének (illetve írásgyűjteményének), azt hiszem, abban volt benne.


Egyébként meg azt hiszem, a legtöbb összefüggés eléggé egyértelmű, ugye. Erős gravitációnál feltehetőleg alacsonyak, vagy akár egyenesen ellapultak lesznek a létformák, alacsony gravitáción viszont simán lehetnek magasak és nyúlánkak.


Ami a légköri tényezőket illeti, ha állandó, erős viharok vannak, az feltehetőleg vastag bőrt/bundát/kérget (és talán zsírréteget is) eredményez, hogy megvédje a lényeket a felkorbácsolt portól, meg a légmozgás miatt általában fokozottabban érvényesülő hidegtől...


És így tovább. Végig lehet zongorázni mindent, szerintem a legtöbb esetben eléggé adják magukat a lehetséges válaszok. :)

2010. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon minimális részt ismerünk az egész űrből, így én biztos vagyok benne, hogy más naprendszerekben is van élet. Nem hiszem, hogy csak ezen a kis kék bolygón alakult ki. Persze nem úgy képzelem, hogy jön le a Marsról a sok E.T. Igazából nem tudom milyenek, de érdekes lehet ha egyszer kiderül, bár szerintem nem mostanában lesz:) Aki meg azt hiszi, hogy a nem tudom hány bolygóból (mert ki tudja mennyi van?) sehol nincs élet, az nem tudom mit hisz. Biztos, hogy ez az egész isten műve és a Föld van a középpontban:D
2010. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel rengeteg olyan bolygó van, ami hasonló a Földhöz, így rengeteg olyan életforma létezhet, mint a mienk. Persze az evolúció menete függ attól is, hogy milyen arányban van a szárazföld az óceánokkal szemben. Viszont a statisztikából kiindulva kell lennie olyan helynek, ami az arányokat figyelembe véve hasonló a mi bolygónkhoz. Így egy ottani intelligens csoportosulás kísértetiesen hasonlíthat a mi fajunkhoz. Biztosan kevés végtaguk van, hiszen, ha sok lenne, akkor agyi kapacitásuk nagy része ennek koordinálásra menne rá, így nem tudnának intelligens fajjá válni. Érzékszerveiknek a nagy része szinte biztos, hogy közel helyezkedik el az agyukhoz. Lehetne a szervezetük másik végén is például a szemük(amire van példa a Földön), de ebben az esetben az információ lassabb jutna el a központba, így ez megint megakadályozná, hogy komolyan fejlődjenek. Illetve fizikális képességeikben sem mutatnának túl rajtunk, mivel, ha így lenne, akkor nem lenne evolúciós kényszerük, hogy az eszüket kezdjék el használni. Szumma szummárum jópár olyan faj lehet már a mi galaxisunkban is, akik kísértetiesen hasonlítanak ránk, itt ott egy kis különbséggel, amit az ő környezetük kényszerítésében fejlődött ki.


Persze ez csak egy szegmense az életnek.

2010. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy-két helyen vétettem helyesírási hibát, bocs, drog hatása alatt nem megy úgy, ahogy kéne.
2010. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!