Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudom eldonteni,hogy van...

Nem tudom eldonteni,hogy van e benne igazsag. Megéri ezzel a témával foglalkozni?

Figyelt kérdés
A napokban a retyon ulve azon gondolkoztam,hogy miert van ennyi szennyezodes a foldon. Miert van ennyi vegyszer, hogyan allitjak elo a vegyszereket. Rengeteg szemet karositja a bolygot. Vegyuk peldaul a dohanyzast. Ott a sok szetdoballt szemet utana. De igazabol ezt a fold bolygo es a termeszet sajat maga okozta,mert ha nem teremne dohany (alternativakba ne menjunk most bele) akkor nem lenne dohanyzo ember se, ergo megszunne ez a problema. Erdemes ezen tovabb kattogni?
2021. máj. 7. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes
2021. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
72%

"Vegyuk peldaul a dohanyzast. Ott a sok szetdoballt szemet utana."

Elég vázlatosan az elképzeléseid, ha azt hiszed, a dohányzástól dobálódik szét a szemét.

Nem, az a trehány embertől dobálódik szét.


Természetesen, ha nem gyártunk semmit, ami szemétté tud válni, akkor a hülye sem tud szemetelni.

Csak akkor megint ott tartunk, hogy ülünk egy darab állatbőrben a barlang előtt, szakócával a kezünkben.


A nem biológiailag lebomló alapanyagok lassú kifuttatása folyamatban van, a többi újrahasznosítása is fejlődik, szóval nem igaz, hogy nem történik semmi.

Csak nem lehet egyik napról a másikra.

Amit egyik napról a másikra meg lehetne tenni, az pont az, hogy legalább ne dobáljuk szét.

És nem, nem a dohányosok a dobálók. Pont ugyanannyi trehány van köztük, mint a nemdohányzók közt.

És pont ugyanannyi, aki tenni akar valamit a szemét ellen, nem csak slozin morfondírozik róla.

2021. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nos, en nem dobalom szet a szemetet, legyen az akar egy papirzsepi vagy szendvics zacsko. siman elmegyek a legkozelebbi kontenerig.

Nem a dohanyos emberek ellen szol a kerdes.

2021. máj. 7. 11:20
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
80%

"en nem dobalom szet a szemetet, legyen az akar egy papirzsepi vagy szendvics zacsko. siman elmegyek a legkozelebbi kontenerig."

Helyes és pont így lehet a mi részünket is nagyon gyorsan beletenni a nagy egészbe.

Sok kis apróság sokak által csinálva már nem apróság.

A szelektív hulladékgyűjtés is ilyen, tudom, hogy az itteni feltételei még állati kezdetlegesek, de amit lehet, tegyük meg.

Az is segít, ha lehetőségeink mértékében kerüljük a túlcsomagolt dolgok vásárlását stb.

2021. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!