Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Naprendszert melyik bolygó...

Naprendszert melyik bolygó irányába kell elhagyni, ha az Androméda-galaxisba szeretnék utazni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 13. 16:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a bolygók folyamatosan mozgásban vannak a Naprendszer körül, szerintem a Marstól kifelé kezdve bármelyik megteszi, ha a megfelelő időben indulsz.
2021. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Sot, a Marstol befele is, ha jo sebesseget valasztasz meg.
2021. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Jogos kedves 2-es :D
2021. máj. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 sadam87 ***** válasza:
95%
Én egy olyan bolygót választanék, ami az Androméda galaxisban van. :D Egyébként az Androméda galaxis nem az ekliptika (= a Föld keringésének) síkjába esik. A bolygók nagyjából ebben a síkban mozognak, úghogy nem hiszem, hogy egy bolygó állhatna pont az Androméda galaxis irányában (bár azért van némi eltérés, így a közeli bolygóknál nem merném egyértelműen kizárni, de szerintem nem elég nagy). Persze ha nem egyenes vonalban mozogsz, akkor simán érinthetsz pár bolygót.
2021. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Felszállsz a Keletiben, a többit majd a MÁV megoldja.
2021. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Az Androméda galaxis Koordinátái: Rektaszcenzió 0h 42m 44s | Deklináció +41° 16′ 9″

amiből kitűnik, hogy az északi félgömbön létható, a Föld forgástengelyére közel merőleges irányban, illetve akkor lenne merőleges, ha a deklináció 45 fok lenne.

Ezzel az is nyilvánvaló, hogy magasan az ekliptika síkja felett látható, soha, semmilyen bolygó nem kerülhet közénk.

Viszont az iránya ismert, bárki elindulhat felé, csak megjegyzem, a Földtől mért távolsága: 2 537 000 fényév

2021. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
6%

"Az Androméda galaxis Koordinátái: Rektaszcenzió 0h 42m 44s | Deklináció +41° 16′ 9″

amiből kitűnik, hogy az északi félgömbön létható, a Föld forgástengelyére közel merőleges irányban, illetve akkor lenne merőleges, ha a deklináció 45 fok lenne."


Ennek a mondatnak semmi értelme.

2021. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne lenne?

Ha mínusz lenne az előjel, akkor a déli féltekéről lehetne látni, mert az egyenlítőtől lefelé negatív, felfelé pozitív az érték, kell hozzá az óraszög a rektatengelyen és a deklináció, amely a Föld forgástengelyével párhuzamos - ez az ekvatorális koordináta rendszer.

2021. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%

Továbbra se értem, amit írsz, de egy biztos:

A 45 fokos deklináció egyáltalán nem jelenti, hogy a forgástengelyre merőleges.

2021. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Mellesleg a pontos értéket a wikiből másoltam, mert ugyan ki tudná fejből

[link]

2021. máj. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!