Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehetne nagyon tömören...

Hogyan lehetne nagyon tömören és érthetően leírni, hogy miért robbant fel a Chernobyli reaktor?

Figyelt kérdés
Az HBO minisorozat mennyire volt hiteles?

2021. máj. 24. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Miért kellene így leírni?
2021. máj. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem annyira tömör, de a lényeget ki tudod belőle hámozni:

[link]

Egyébként miért írod angolul? Csernobil vagy oroszul: Чернобыль.

2021. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Molyember ***** válasza:
100%

Az utolsó részben elmagyarázzák. Ha annál pontosabb magyarázat kell, akkor szakembernek kell lenned. Rövidebben és tömörebben nem hiszem, hogy el lehet mondani, mert akkor már ki kell hagyni dolgokat a magyarázatból, aminek a vége az, hogy azért robbant fel, mert szar volt. Ez meg így kevés, szerintem.

Hitelesség alatt mit értesz? Öt részbe sűrítették az egészet, nyilván szükség volt művészi eszközökre, mint Uljmana Homjuk karaktere, akire a végén fel is hívják a figyelmet, de egyébként nem hazudtak, ha ez érdekel.

2021. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Végre akarták 3x már hajtani a tesztet, már egyszer leolvadt a mag, az éjjeli műszakra fiatalok jöttek, ők vezérelték a nagy részét a főnök szavára. Kikapcsolták az összes biztonsági rendszert, de lement a radioaktivitás, mert nem tudtak a xenonról. Aztán amikor már ez elmúlt, úgy felszökött hirtelen, hogy nem tudtak már mit csinálni, konkrétan láncreakció ment végbe és azt sem tudták hogy a rudak végén grafit van, ami csak "olaj volt a tűzre", nem csak növelte az aktivitást, hanem gőzrobbanást okozott.

Lerepült a védőlemez a tetejéről aztán a forró grafit a nyílt levegőn már felgyulladt, robbant az egész.

2021. máj. 24. 23:50
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Először is előtte nem olvadt le a zóna. Az azért elég feltűnő lett volna.

Másodszor a reaktivitás csökkent. Ha valami kevésbé reaktív attól még radioaktív.

Harmadszor tudtak a xenonról, mert az a reaktorméreg. Tudták, hogy amiatt nem tudnak többet kisajtolni a blokkból.

És így van nem tudták, hogy grafit van a bór rudak végén.

2021. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Áhá. Értem.
2021. máj. 25. 09:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt nem értem, hogy milyen megfontolásból került a rúd végére grafit. Erről sehol nem beszéltek, annyi elhangzott a filmben, hogy "olcsóbb". De miért nem lehetett volna csak simán lehagyni a grafitot a rúd végéről? Vagy miért pont grafit került oda, és nem valami más anyag, ha már ott kell lennie valaminek...
2021. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 GLadislaus ***** válasza:
100%
#2 "Csernobil vagy oroszul: Чернобыль". Vagy ha már jelenleg Ukrajnában van, akkor Чорнобиль. Igaz, azt kissé máshogy is ejtik.
2021. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Valahol pedig úgy olvastam bő 8 évvel elötte volt valami meghibásodás konkrétan a zónában, talán pont a xenon mérgezés volt?
2021. máj. 25. 19:21
 10/14 A kérdező kommentje:

"De miért nem lehetett volna csak simán lehagyni a grafitot a rúd végéről?"


Lehet hogy direkt úgy tervezték hogy növelje a reaktivitást csak akkor nem kellett volna a leállító szerkezetre kötni😀

Egyszerű hiba, elnézték, szoritott a határidő, a Z ember tervezte a vázat, B a zónát, C a szivattyúkat.. de ez csak találgatás.

2021. máj. 25. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!