Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csernobili reaktorfedél?

Csernobili reaktorfedél?

Figyelt kérdés

Miért repült le egyben a fedele? Mikor a sorozatban is a végén azt mondják, hogy azok a kis rudacskák amik fedték egyenként mozogtak, emelkedtek fel.

Akkor nem azoknak kellett volna sorban felrepülni, ahelyett, hogy az egész " korong " repül fel?



2019. jún. 22. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Először volt egy gőzrobbanás. Akkor emelkedett az egyes csatornák teteje külön. Utána pedig (és ezt a sorozat elintézi egy fél mondatos utalással) volt egy hidrogénrobbanás. Az repítette a levegőbe a reaktor fedelét, és az épület tetejét is.
2019. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Még egy csernobilos kérdés, és kiugrok az ablakon, vagy a Dunának megyek.
2019. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
@2 örülök, hogy nem csak én vagyok ezzel így :D
2019. jún. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első köszi, utóbbi kettő: nem kötelező szerintem kattintani. :)
2019. jún. 22. 18:20
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha ennyire érdekel ez a szaros Csernobil, akkor ne csak azt a retkes sorozatot nézd meg, hanem olvass el egy könyvet róla! Tudom, hogy manapság ez nem szokás, de elhiheted nekem, hogy ott sokkal több információt tudsz meg róla, mint a sorozatból, vagy gyk-ról! :)
2019. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Frederik Pohl - Csernobil

Ez egy dokumentumregeny, az iro az eredeti dokumentumok felhasznalasaval irt egy regenyt, kabe hasonlo hangvetelu, mint a sorozat. Ettol talan kerekebbe valik a sztori, megtudsz nehany olyan dolgot is, amit a sorozatbol nem.

2019. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudom ez az oldal arra van, hogy kérdezni lehessen, de ha ennyire zavar tényleg miért nem kerülöd el egyszerűen a témakörrel foglalkozó kérdéseket.


Utolsó, köszönöm, utánanézek. :)

2019. jún. 23. 10:59
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már itt tartunk, a Szatmári - Aszódi féle könyv is nagyon jó, de úgy tudom az első kiadás már rég elfogyott.

[link]

2019. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A divat ismerős szó? Nemcsak a női ruhákra, csecsebecsékre, de a tudományra is vonatkozik.

Nem az a probléma, ha ugyanarról sokfélét kérdeznek, hanem az, ha ugyanazt huszonötödször. Ekkor viszont elég egy visszahivatkozás.

2019. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Időben kevesebb kiírni a gondolatodat, mint rákeresni a kulcsszóra, és elolvasni az érkezett válaszokat.

Sokan regényt írnak, aztán meg sok kérdésnél egymással kommunikálnak - NEM a kérdésről.

Szóval még ha választ is kap az illető az őt foglalkoztató kérdésre, akkor is rámegy egy csomó ideje.

És van, akinek van élete, nem tölti az egész napját a gyakorin!


Emellett meg igaza van, ha nem érdekel, minek kattintasz rá?

Ráadásul vissza-visszatérsz egy olyan témához, ami állítólag nem érdekel téged, és többször is kommentelsz?


Már ne haragudj, de ebben semmi logikus nincs, és még te osztod az észt?

Értelmes ember ezt úgy oldja meg, hogy ha nem érdekli valamit, akkor túlgörget rajta. De nem, te még rá is kattintasz. És nem, ez sem elég, hanem még kommentelsz is. És még mindig nem elég, visszajössz újra reagálni...

Basszus, milyen lenne, ha valami tényleg érdekelne is? <irónia vége>

2019. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!