Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hideg tavaszt a viszonylag...

A hideg tavaszt a viszonylag enyhe télnek köszönhetjük?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem. az idei télen eléggé másféle időjárási helyzetek uralkodtak, mint tavasszal.

egyébként nem igazán lehet felállítani ilyen összefüggéseket, hogy "enyhe tél volt, akkor hideg lesz a tavasz", meg hasonló. az eddigi legenyhébb telet például kifejezetten enyhe tavasz követte (2007).

2021. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem az egyetlen összefüggés a globális klímaváltozás lehet, a két évszak időjárása közt ok-okozati kapcsolat nem nagyon van.

És éppenséggel egy-két év időjárása még a globális felmelegedés mentén sem mérvadó statisztikailag.

2021. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

#2

Egyetértek a két évszak kijelentéseddel. :\

1. Novembertől májusig tél.

2. Júniustól októberig nyár.

Egyik nap még bundabugyi-nagykabát/fűtés, másnap meg már egyszál semmi/ventillátor, AC. Az átmeneti ruházat meg évek óta ott figyel a szekrény mélyén kihasználatlanul.

Nosztalgia ON: nekem - személy szerint - hiányzik a tavasz-ősz feeling.

2021. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 szerintem idén pont, hogy nem állja meg a helyét "nincs már tavasz és ősz" klisé. a nyár se nagyon akar jönni, de becsületes telünk sem volt. szeptember vége óta a legtöbb napon őszies vagy (kora) tavaszias idő volt jellemző.
2021. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
78%

Minden ki van tolódva, tél, tavasz, nyár, ősz is később indul be.

És az átmenet nem folyamatos, hanem hektikus hőmérséklet-hullámzás formájában történik.

A klímaváltozás mint ok meglengethető, de nem lehet azt mondani, hogy az egyik évszak klímája okozza a másikét, én erre utaltam.

2021. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az évszakok közti átmenet a legritkább esetben folytonos.

tulajdonképpen idén még viszonylag sima volt az átmenet, egy valamirevaló mérsékelt övi tavasz sokkal durvábbakat tud csinálni, nem nagyon voltak pl. egyik napról másikra tizenöt-húszfokos hőmérséklet-változások, egyszerűen csak úgy en block szinte végig az átlagnál hidegebb volt, mintha egy hónappal korábban járnánk.

2021. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!