Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akár azt is lehet mondani,...

Akár azt is lehet mondani, hogy az időben utazok, ha Magyarorszárgról Tuvalura megyek vagy esetleg Grönlandra? (Mert nem ugyanannyi az idő ott, mint itt. Tuvalun pl már holnap van)

Figyelt kérdés
2021. jún. 21. 16:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
na és Szamoa lakossága vajon utazott az időben, amikor tíz évvel ezelőtt egy az egyben szkippelték december 30-át? (az Ausztráliával és Új-Zélanddal történő bizniszelés megkönnyítése céljából úgy döntöttek, hogy a dátumválasztó vonal nyugati oldalán szeretnék tudni az országukat)
2021. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11, szerintem igen.
2021. jún. 21. 22:21
 13/15 2*Sü ***** válasza:
100%
Az idő egy dolog. Az meg egy másik dolog, hogy mit mutat az óra, naptár. Attól, hogy egy ember által készített időmérő eszközön más számjegyek és betűk jelennek meg, attól még az idő ugyanúgy telik.
2021. jún. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem.

Mégpedig azért nem, mert az időzónák pusztán emberi agyszülemények, és bár logikusak és hasznosak, de attól nem fog az idő változni, hogy én azt mondom, hogy itt legyen ennyi meg annyi az idő.

2021. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Akkor én térugrást is végrehajtok, ha EOV és WGS koordináták között átváltom a földrajzi helyzetemet? Hiszen nulla időtartam alatt változott meg a földrajzi helyzetem, tehát ez idő alatt végtelen sebességgel mozogtam, ugye? Vagy ha a magasságot nem a tengerszinthez, hanem az adott talajszinthez viszonyítom, akkor a tizediken ülve 30 méter magasról hirtelen 400 méter magasra ugrok?

A vonatkoztatási rendszer megváltozása nem jelent utazást sem térben, sem időben.

2021. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!