Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány órától lehet körülbelül...

Hány órától lehet körülbelül látni az égen a csillagokat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy éjszaka láthatóak. Arra vagyok kíváncsi, hogy körülbelül hány óra körül. Mostanában, ha nem felhős az ég akkor sem látom őket. Ezért is érdekel.

2021. jún. 23. 21:32
 1/4 anonim válasza:
70%
Kb 9-10 körül már lehet látni őket
2021. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ honnan nézed. Ha nagyon a városban vagy, ahol sok a fény, a világítás, akkor nem sokat fogsz látni. Ha kimész messze a várostól, akkor jobban látod.
2021. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sadam87 ***** válasza:
100%

Itt láthatod a különböző alkonyatok (twilight) mettől meddig tartanak.

[link]

A legfényesebb csillagok már nagyjából a nautical twilight (tengerészeti alkony) kezdetétől láthatóak, de a legtöbb csak az astronomical twilight kezdetétől. (Az igazán halványak meg csak annak a vége után, de ez csak nem fényszennyezett helyen van így.)

Most épp telehold van, az is elnyomhatja a csillagok fényét. (De tíz körül én már láttam a fényesebb csillagokat fényszennyezettebb helyről is.)

2021. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!:)
2021. jún. 23. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!