Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az idő visszafelé jár, ha...

Az idő visszafelé jár, ha meghaladjuk a fénysebességet? Ez csak játék a képletekkel vagy valóságos is?

Figyelt kérdés
A relatívitás elmélet szerint ugye elméletben visszagörbíti az idővonalat c fölé és akkor beszél olyat hogy ilyenkor matematikailag ugye megfordul az előjel és negatív kitevőt kap az idő egysége de ennek semmi köze a valósághoz. Ez csak egy játék a képlettel, ugye ?! Olyat csinálsz amit a matematika megenged de a valóság és a relativitás elmélete nem. Itt kezdődnek a gondok ,nem értik a kontextust. Kiszámolni sok mindent ki lehet pl 2 kg kenyérből elveszek 4kg kenyeret akkor van minusz 2 kg kenyerem jó étvágyat. De ettől még éhenhalsz. Meg az egész onnan hogy az ikerparadoxonban fiatalabb lesz aki gyorsabban ment a másikhoz képest de itt is csak lassult az óra és nem járt visszafele ezért lesz fialatalabb

2021. júl. 18. 17:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
A relativitás elméletben nincs szó arról, hogy visszafelé járna az idő. Már csak azért se, mert semmi se gyorsabb a fénynél és nem is lehet.
2021. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%

Itt érdemes lenne megnézni, hogy a fizika mennyiben követi a matematikát, vagy követi-e egyáltalán.

A valóságban sok olyan dolog van, amit a matematika megengedne (negatív terület, stb), de a fizika nem.

Viszont egyelőre elképzelésünk sincs, hogy ezt hogyan tudjuk megnézni.

2021. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
0%

Ha csupán elméleti síkon beszélgetünk szerintem igen.

A mozgás, sebesség relatív valamihez értelmezhető, de ha tegyük fel, hogy a földről kilősz fénysebesség+1-el, utána egyből megállsz valahol, vissza tekintve látnád az indulásod, meg vissza is tudnál érni előtte. Elméletileg az is elég lenne ha fénysebességnél gyorsabban forogsz, vagy rezegsz, vagy mint Superman ha fénysebességnél gyorsabban keringsz a föld körül látnád visszafelé forogni.

Viszont a fény sebességhez is 0 tömeggel kellene rendelkezned, afelett meg negatív tömeggel.

2021. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
15%

Nem.

Elméleti síkon sem zöldségeket kell mondani, ahhoz menjél át az ezotériába.

2021. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
22%

Hogy lehet 0 fantáziával élni.

Gondolom csak annyi a problémád az elmélettel, hogy semmi sem haladhat gyorsabban a fénynél és pont. Amit mellesleg én is kifejtettem, hogy miért nem,de mindegy.

Ezt lesd meg 44:50-től beszél Teller Ede, hogy mi lenne a fénysebesség felett.

https://www.youtube.com/watch?v=0MI4zGBkkHI

De nyilván mi hülyék vagyunk, hogy ilyen egyáltalán megfordul a fejünkben és nem dogmatikusan hiszünk. Szerintem meg neked kellene átmenned az ezoba a hívőkhöz.

2021. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
14%

Nem.

Most a tudományon vagyunk.

Semmi gond a fantáziával - de UTÁNA KELL SZÁMOLNI, hogy az ötletednek legalább van-e valami alapja.

Milyen bizonyítékod van rá, hogy valós?

Semmi?

Na, EZ a probléma. Az ilyen ötleteket az ezotérián kell megbeszélni.

2021. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
0%

Leonardo da Vinci mondta asszem, hogy amit az emberi elme elképzelni képes, idővel meg is fogja valósítani.

Amúgy szerinted, ha feltalálnák az időutazást, meg hogy lehet gyorsabban haladni a fénynél, leírnák a tankönyvekbe? Ha lenne bizonyítékom sem mondanám el ;)

Amúgy meg az univerzum tágulása tudtommal gyorsabb a fénynél, azért tűnnek majd el szép lassan a távoli galaxisok a szemünk elől.

2021. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
29%

Az örökmozgót kiválóan el tudjuk képzelni, mégsem fog létezni soha.

Nem mondanád el? Na, ez megint csak tipikus ezotériás módszer. Egy tudós elmondja, azért tudós.

A világunk tágulása egy időben kb. 400-szor volt gyorsabb a fénynél. De erre nem ismerünk korlátot, ez akármilyen gyors lehet.

Véletlenszerűen összeszedett butaságokat meg azért nem érdemes mondani, mert akkor mindenki butának fog nézni.

2021. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
8%

Eszembe jutott még egy hatás ami gyorsabb a fénynél.

Rég láttam egy kutatásról videót (sajnos nem emlékszem, hogy miben, meg hol, rég volt). Arról szolt, hogy ketté szedett atom, két felét elvitték, több száz km-re egymástól, és miután elkezdték az egyik felet sugározni, növelni, meg csökkenteni az energiáját, azonnal reagált rá a másik fele is. Távközlésben tervezték használni, de rég nem hallottam erről sem, meg szerintem nem is fogunk. Tudom szerinted, ebben a formában ezt is butaság volt írnom, kár, hogy nem tudom belinkelni, ha valakinek meglenne örülnék, ha belinkelné, már rég láttam.

2021. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ne erőltesd. A jelenséget összefonódásnak hívják, és nagyon sokat beszéltünk már itt róla.

Nem lehet információt átvinni vele, és sok tudós szerint itt sincsen olyan hatás, ami gyorsabb lenne a fénynél.

2021. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!