Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mostmár minden évben ilyen...

Mostmár minden évben ilyen kánikula lesz nyáron? A globális felemelegedés miatt?

Figyelt kérdés
Három éve kezdődött az egész. Bejött nyáron ez a döglesztő meleg, ez volt utána is, aztán tavaly nem volt ilyen meleg lehet a covid miatt. Otthon dekkoltunk, nem szennyeztük környezet. Most ebbe az évbe is nagyon elszalatt a ló. Minden évbe ez lesz itt?

2021. júl. 19. 20:41
A kérdező szavazást indított:
Igen., Egyre nagyobb hőség lesz a globális felemelegedés miatt
Ez a Föld természetes állapota. Változik magáétól minden. Pólusok cserélődnek, elsivatagosodik európa, szóval csak a szokásos
Talán igen vagy talán mégsem
Nem. Jövő nyáron jó lesz már
Beírok valamit
26 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Nagyjából minden évben ez lesz, kisebb kivételekkel.

Erősebb lesz a szél, gyakoribb lesz a hirtelen váltás, jégeső.

Olyasféle időjárásra készülj, amilyen idáig az olaszoknál volt.

Sajnos van sok kártevő, például néhány szúnyog, amelyik igen veszélyes betegségeket terjeszt, és mostantól elég meleg lesz itt is, hogy meg tudjon maradni.

2021. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha megnézed a statisztikákat, már jóval korábban (1900-as évek elején) is voltak az idei nyárhoz hasonlóan meleg időszakok, nem 3 éve létezik a jelenség. Az viszont igaz, hogy mostanában egyre gyakrabban fordul elő.
2021. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, várhatóan sokkal gyakoribb lesz a jövőben.

egyébként most még nem olyan durva a helyzet. az előző három nyár eltelt kemény hőhullám nélkül (nem is volt kiadva harmadfokú hőségriasztás), 40 fok utoljára 2017-ben volt. a század vége felé lesz érdekes a sztori.

egyébként semmi köze hozzá, hogy otthon ülünk-e vagy sem. a klímaváltozás hosszú távú folyamat.

2021. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos most már ez lesz és a többi, az áradások, jégeső
2021. júl. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Wadmalac ***** válasza:
55%

Az időjárás szélsőségesebbé fog válni, nem feltétlenül mindig meleg irányban. Az átlag emelkedni fog, esetleg a csúcsok is nőni fognak, de a folyamatos forró nyár még nagyon sokáig nem lesz biztos állandó jellemző.

Előfordulhat, hogy folyamatosan viharos, erősen csapadékos nyarak is várnak ránk.

2021. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"folyamatosan viharos, erősen csapadékos nyarak is várnak ránk."

erősen csapadékos nyarak továbbra is rendszeresen előfordulnak, viszont úgy tűnik, ezek is jóval melegebbek, fülledtebbek, mint ami korábban lehetett várni az esős nyaraktól.

2021. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
71%

#6: Nem tudom, szerintem ez csak a magas páratartalom miatti érzés. Múltkor este kint voltam 27 fokban és meg lehetett dögleni a hőségérzettől, a pára miatt.

Összességében szerintem a csapadékmennyiség itt kontinens közepén inkább csökkenni fog, akkor a páratartalom is, ha gyakoribb lesz a jelentős légmozgás, az is a pára felgyűlése ellen szolgál.

2021. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, szerintem ez csak a magas páratartalom miatti érzés. Múltkor este kint voltam 27 fokban és meg lehetett dögleni a hőségérzettől, a pára miatt."

nem, ez a mérések szerint is így van (vagy legalábbis egyre inkább úgy tűnik). a közelmúltban kiemelkedően csapadékos, napfényben viszonylag szegény volt 1999, 2005, 2010 és 2014 nyara (különösen 2005 és 2010, csapadék tekintetében rekord közeliek), de száz év távlatában egyik sem számít különösebben hűvösnek. míg a régi csapadék-csúcstartók, 1913, 1926, 1940 nyara egyúttal hideg terén is csúcstartó.

2021. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
Megvezettél a "fülledtebb" szóval, az ugyanis nem annyira hőmérsékleti jellemző, inkább a teljes szélhiánnyal, magas páratartalommal és a légnyomással függ össze.
2021. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

á, értem.

részben hőmérsékleti jellemző is, legalábbis a meleg hőérzettel erősen összefügg. (ködös novemberi napokon hiába magas a relatív páratartalom, mégsem mondjuk, hogy fülledt idő van)

2021. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!