Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban egészségkárosító...

Valóban egészségkárosító hatású a magasfeszültségű távvezeték?

Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Hát ja, akik gyártják a kábelt, 3 műszakban, állandó alvászavarral küzdenek.
2021. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Az elektromágneses hullámok csak akkor károsak ha nagyon nagy frekvenciájúak. Azért, mert, energiát közölnek az atomakkal és ha túl sok az energia, akkor felbomolhatnak a kötések a molekulákban. Pl a gamma-sugárzás radioaktív anyagokból és az ultraviola-sugárzás a napból is így roncsolja a szervezeted.

Ezek nagyon nagy frekvenciájú hullámok, a távvezetékekből eredő mennye eltörpül ezek mellett.

Fontos megempíteni, hogy minden atomnak van egy saját rezonanciája, így kisebb periódusidejű hullám is közölhet elég energiát a kötések felbontásához, de szabályok vannak arra, hogy milyen értékeket lehet használni, szóval még így sem okoz veszélyt.


Én nem tudok más "veszélyről", ami esetleg felmerülhet, de tudd, hogy az elektromágneses sugárzás maximum kicsit felmelegíti a tested, de csak annyira kicsit, hogy nem azt nem érzékeled.

2021. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
2 es vagyok, ha esetleg valaki tud okot, amiért veszélyes lenne, írja le, mert én is kíváncsi vagyok.
2021. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Ahol trafóház van az épület aljában vagy távvezeték van több is közel, ott sorban hullanak az emberek rákban. Én pl. csukott szemmel meg tudom mondani, hogy magasfeszültség alatt megyünk-e épp el, mert fáj a fejem. Rohadt félelmetes, de eddig 1x hibáztam, ott a város ellátója mellett voltunk épp nem vezetéknél.
2021. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Ez a százezredik kérdés erről. Volt az a régi vicc, hogy a bolondokházában a bolondok megszámozták a vicceket, és így nem kellett elmondaniuk, csak azt mondja az egyik: 183! és a többiek nevetnek, mert tudják, melyik az.


Többfelé lehetne választani a kérdést, az első az, hogy a távvezetéknél nincs hullám meg sugárzás, mert az ember és a távvezeték közti távolság a hullámhosszhoz képest olyan kicsi, hogy a villamos és a mágneses tér külön tárgyalandó. A villamos teret a feszkó kelti, a mágneseset meg az áramkó.

Ezek a terek viszont testáramokat keltenek, meg egyéb hatásuk is van. Az eldöntendő kérdés immár csak az, hogy mekkora erősség mennyi időn át okoz maradandó hatást. Csak éppen ezt nem tudják eldönteni 40 éve. Az eddigi, az áramra nézve rosszindulatú tanulmányoknak utólag vagy a módszerébe kötöttek bele, vagy nem sikerült igazolni azokat. Így a WHO jelenleg a biztos ami biztos alapon potenciális rákkeltőnek tartja, mint a babkávét. Namost, ki nem iszik kávét ezzel az indokkal? De a távvezeték, az bezzeg félelmetes...

Az egyik legelső ilyen ártalmasos cikkben olvastam, hogy annak idején a villamos és mágneses tereknek gyógyhatást gondoltak, de bárhogy kísérleteztek, nem igazolta az élet az alaptalan elméletet. Valahogy így lehet a rossz hatással is. Persze, ha elég extrém nagy a hatás... Az Országos Távvezeték Vállalat néhai igazgatója, aki nagy fej volt, saját magán kísérletezte ki a 400 kV-os védőruhát feszültség alatti munkavégzéshez, na ő beszámolt arról, hogy a 400 kV-ot megközelítve lettek bizony problémái, melyek lassan javultak. De olyan közel nem tud jutni átlagember.

Messzebb viszont, a fizika érvényesül, a három fázis mennyiségei kioltanák egymást, ha egyforma távolságra lenne a vezetőktől valaki. Ehhez az állapothoz az egyre messzebb kerülés egyre inkább közelít.

2021. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

"Ahol trafóház van az épület aljában vagy távvezeték van több is közel, ott sorban hullanak az emberek rákban."

Jönnek a Lipótról kirakottak... Nincs ilyen adathalmaz.

2021. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
6. volt erről valami műsorban "tényfeltáró", hatóságnak beugatós rész! Harcoltak a lakók, hogy vigyék már el onnan. Nem olvasok mindenféle marhaságot, ott mutatták a leleteiket és semmi mást nem találtak ami okozhatná!
2021. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A nagy Levin ***** válasza:
93%
#4 18 évet dolgoztam egy olyan munkahelyen, napi 9- 10 órát, ahol (szó szerint) három méterre volt egy trafóház. Már hét éve nem ott dolgozok, de (legalább is egyenlőre) köszönöm jól vagyok, és az akkori kollégáim is. (Többen is hosszú ideig dolgoztak ott)
2021. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
#7, valami műsorban?:D
2021. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 EagleHUN ***** válasza:
53%
Nem nem káros.
2021. júl. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!