Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ember kinyom egy pattaná...

Ha az ember kinyom egy pattanást, annak van hangja? Ha igen, más számára is hallható vagy csak annak, aki kinyomja? Ha kinyomunk egy miteszert, annak miért nincs hangja, miért csak a pattanásnak?

Figyelt kérdés

Mindig egy recsegő hangot hallok, amikor kinyomok egyet. Egy kivétellel, mert egyszer egy cuppanó hangot hallottam.


Ezt más is hallja vagy ezt csak én hallom?


Illetve, ha én hallom, miért hallom? Tényleg ad ki hangot az, hogy sikerül kinyomnom egy pattanást vagy ezt pszichésen képzelem hozzá?


És a miteszer miért nem ad ki hangot kinyomás közben?


2021. júl. 25. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor van, valamikor nincs. Kétlem, hogy más is hallaná a közelben.
2021. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A pattanásnál elszakad a bör, ha kicsit vastagabb a börréteg akkor valamivel hangosabb. Ha az arcodon van akor jobban hallható saját magadnak, más nem hiszem, hogy hallaná. Ahogy jön ki a cucc akkor is apró rezgéseket kelt a börben, ez a rezgés elterjedhet akár a füledig is, a fejeden/börödön keresztül, ezért hallod. Egy-egy nagyobbnál, ha elég vastag börréteg van rajta és nagyot pattan mikor kiszakad azt hallhatja az is aki közel van hozzád.
2021. júl. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
A miteszernél általában nyitott a szörtüszö nyílása, és egy sima felületü beszáradt faggyúdarab bújik ki a lyukon, (nem pattan el a bör), ezért nincs hangja.
2021. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 26. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!