Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Legolcsóbb időjárás állomást...

Legolcsóbb időjárás állomást érdemes venni jól mér pontos? Vagy abból is a drága ér valamit csak? + Csapadékmérős kellene!

Figyelt kérdés

Időképen akarok észlelni ott megfelel az olcsóbb?


Szeretem a természetet, és észlelnék is, de nincs sok pénzem!



2021. júl. 27. 05:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nagy a választék. Az időképes észleléshez azért jól kell elhelyezni az eszközt, hogy ne mutasson rossz értéket. Egyszer akartam hőmérsékletet mérni, de ez nem volt sikeres. Érdemes vásárlás előtt kicsit olvasni a témáról. Jelzem, hogy nekem évekig volt rögzítős mérésem, de a végén semmire nem használtam:) igazából nincs rá nagy szükség. A csapadékmérés azért problémás, mert pl a szelet magasabban kell mérni, a csapadékot földközelben. Így aztán meg kell oldani a magasságkülönbségből adódó problémát. többnyire ezek vezetékkel vannak összekötve. A hőmérőt épületektől távol kell tartani, zárt dobozkában stb stb.
2021. júl. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez van-e még, de régebben az Időkép oldalán fel voltak sotolva, milyen típusú készülékeket fogadnak el. Ezen kívül az érzekelőket is megfelelően kell elhelyezni. A hőmérőt pl. a talajtól két méterre, zárt, de szellős szekrényben.
2021. júl. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
* sorolva
2021. júl. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a hőmérséklet necces, mert árnyék is kell. Ha nagyon felmelegszik, akkor fals lesz, ha ház közelében van, akkor is fals lesz, de pl szelet sem mérhetsz egy liget közepén vagy házak közt. A csapadéknak is inkább nyitott terület kell. Szóval nem baj, ha van egy birtokod:)
2021. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tanyasi vagyok van kis birtok!
2021. júl. 28. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!