Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik arra módszer, hogy...

Létezik arra módszer, hogy megtudjuk valakiről, hogy tud-e valamit, vagy csak tippel? Matematikai/tudományos értelemben értem.

Figyelt kérdés

2021. aug. 1. 12:39
1 2
 1/13 Z003 ***** válasza:
96%

Poligráfos vizsgálattal szerintem erre is lehet vizsgálni, bár az sose 100%-os.

De leginkább olyan módszerekkel amik az emberi viselkedést írják le, mint például hogy az emberek egy adott irányba néznek ha hazudnak, vagy megpróbálnak feleleveníti egy emléket. A testbeszéd is árulkodik az ilyen apró jelekből viszonylag biztosra megtudja valaki olyan mondani aki ért hozzá.

2021. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
[link] ? ? ?
2021. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Gondolom a kategóriába írókat akarja lebuktatni inkább a kérdező.

Azt viszont nem értem, hogy mit ért tippelés alatt.

2021. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Megtanulod, elsajátítod mindazt, ami az adott dologról a mai tudásunk szerint tudható és összeveted azzal, amit mond. Ez így elég tudományos, nem?
2021. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Tippelhet valaki helyesen is :)
2021. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

MRI segíteni szokott.

Bár, ha az illető rosszul tudja, és azt hiszi, hogy igaza van...

2021. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

#4 Igaz! :)

Kedves kérdező! ​

Ha még kisebb gyerek, akkor n​e ijesztgesd azzal, hogy "aki igazat mond, annak betörik a feje", inkább igazságos Mátyás király igazmondó juhászának történetével ismertesd meg. Ha már nagyobbacska, akkor ne őt vallasd, hanem a facebook-fiókját, onnan előbb kiderül a féligazság másik fele is.

2021. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Akkor hidd, ha látod, hogy amit állít, azt be is tudja bizonyítani, meg is tudja tenni,

meg is teszi, ne előbb. Ennyi!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

Ha másképpen nem megy, várd ki, míg "igazolja" az állítása valóságtartalmát.

2021. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Statisztikai módszer:

Több külön kérdést is felteszel az adott témában, és annak az esélye hogy mindre helyesen tippeljen a kérdések számának exponenciális függvénye.

2021. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Úgy, hogy két kérdést teszel fel a témában úgy, hogy az egyikre tudod a választ. Én is így szoktam, bár néha kiderül, hogy állítólag troll vagyok, mert olyat kérdezek, amit tudok. Pedig nem, csak lebuktatni akarom a hozzá nem értőket.
2021. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!