Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miert olyan butak a rasszista...

Miert olyan butak a rasszista es homofob emberek? Az ilyen ember nem veszi eszre memnyire korlatolt?

Figyelt kérdés
2021. aug. 1. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Miert olyan butak a másokatv rasszistázó es homofobozó emberek? Az ilyen ember nem veszi eszre memnyire korlatolt?


😂😂😂


2021. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Z003 ***** válasza:
69%

Az ilyen nézetek általában neveltetésből fakadnak, ezért nem feltétlenül lehet következtetni belőle az értelmességre.


Viszont azok akik szerényebb intellektussal rendelkeznek könnyebben fanatizálódnak, sodródnak szélsőséges értékekre és hirdetik azokat. De ez nem csak a fent sorolt nézetekre igaz hanem mindenre, például szektákra, vallásokra, szélsőséges politikai nézetekre is.

2021. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Nincs olyan ember a világon, aki nem ítélkezik. Teljesen normális, hogy így működik a társadalom. Persze az baj, ha ezek erőszakig fajulnak. Én személy szerint támogatom pl a melegházasságot is, de van egy sztereotipikus kép a melegekről, ami valljuk be, igaz nagyon sok esetben. Sok meleg lityi-lötyi és hisztis. A rasszizmusról annyi a véleményem, hogy genetikai alapon nem szabadna léteznie, viszont olyan komoly kultúrális külömbségek vannak mondjuk egy magyar és egy indiai között, hogy érthető az emberek ítélkezése kultúrális alapon. Nagyon mások az emberi kultúrák. Néhány aspektusban rosszabb mondjuk az indiai kultúra, mint a magyar, néhányban jobb.
2021. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Remélem nem törlik a kommentemet, nagyon snowflakenek kell lenni, hogy valaki ezen megsértődjön.
2021. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Ha ott laknál, ahol én, a sok kultúrálatlan, hajnalban is üvöltve kornyikáló cigány között, akkor megnézném mennyire nem lennél rasszista. Ami a homoszexualitást illeti, az is ízlés dolga. Én speciel nem vagyok kíváncsi rájuk. Felőlem járhat Béla Ferivel, de ne tolják az arcomba és főleg ne gyerek előtt csinálják, amit csinálnak.
2021. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
5. Na igen.. az ilyen rasszistazós sjw -k ciganymentes vedett helyeken laknak es onnan osztjak az eszt...
2021. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3as: hogy erted h genetikai alapon nem szabadna rasszizmusnak leteznie?
2021. aug. 1. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Mert senki nem születik kisebb aggyal, ami indokolná, hogy hülyébb legyen vagy bármiben rosszabb, mint bármely más ember. Ugyam a rasszok között lehetnek eltérések genetika terén is, a bantu négerek például híresek a magasságukról és a jó testfelépítésükről a sportokhoz. De viszont az iszlám világban szokás másod-vagy akár elsőfokú unokatestvérrel házasodni, ami köreikben elég rossz genetikai torzulásokat eredményezett. Magyarán a régi muszlim országok lakói között bizonyíthatóan több a retardált, alacsonyabb az átlag IQ. De mint mondtam, én külömbséget teszek a kultúrák között, amit én nem neveznék rasszizmusnak, de kinek mi. DE összefoglalva annyi, ha egy rossz körülmények között született cigány kisgyerek rendes szülőkhöz kerül, akkor nem fog sztereotipisutikus cigány módon élni, mert nem arra nevelik.
2021. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Alapvetően az emberek nagy része mindenkit skatulyáz, ilyen vagy olyan kategóriába és aztán ezeknek a kategóriáknak ilyen-olyan utáló csoportjába áll be.


Maga a rasszista és homofób kifejezés is skatulyázó, egy kalap alá veszi azt, aki vallási, hagyományi alapon, vagy simán extrém szélsőséges gondolkodása miatt gyűlöl mindenkit, aki nem úgymond a "saját fajtája", külföldi, más bőrszínű, homoszexuális stb. azokkal, akik simán vagy csak mindenféle gyűlölet nélkül idegenkednek tőlük, szokatlan számukra, vagy mondjuk évente 10 roma lop el valamit a kertjéből, míg nem roma éppen ott egy sem.


Mindennek van oka, alapja, legfeljebb az okhoz alaphoz képest a reakció már igazságtalanul erős.


Először is mindannyiunkra, magunkra is azt tegyük kötelezővé, hogy ne skatulyázzunk, ne általánosítsunk, ne ítéljünk előre.


Akkor majd meglátjuk, hogy nincs is olyan rengeteg igazi homofób, igazi rasszista, mint ahogy nincs is annyi idegen vagy meleg, aki valódi okot szolgáltatna az utálatra.

2021. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!