Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lenne igény egy hírportálra,...

Lenne igény egy hírportálra, ami fizika, kémia és biológia témakörben jelentetne meg híreket?

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 14:09
 1/8 Wadmalac ***** válasza:
92%

Nekem lenne. De lehet, hogy nem vagyunk elegen.


Most mindig az origo, index stb. tudományos rovatait böngészem, de iszonyat sok a hibás, clickbait című és másról szóló cikk.


Valódi, szakértő tudományos lektorátus alatti oldalt lehet, hogy nem tartanak el eléggé a reklámok, főleg, ha az olvasóközönség sokkal szűkebb, mint egy bulvároldalé.

2021. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lenne
2021. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Több értelme lenne mint a hírportálok zömének, de nem tudom, hogy van-e annyi fizetőképes kereslet Magyarországon, hogy azt hosszú távon fenntartsa.
2021. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Történetesen pont ebben az iparágban dolgozom fejlesztőként.


Igény szinte mindenre van - a kérdés az, hogy mekkora.

Mert attól függ, hogy tud-e rentábilisan működni.


Mert ugye egy ilyen portál működtetése nincs ingyen - az informatikai költségeken túl szükséged lesz néhány komoly szakíróra, legalább egyre, de inkább többre minden tudományterületről, akik tényleg minőségi, hiteles, érdekes, élvezhető cikkeket tudnak írni.

Mert az olvasónak a stílus, a nyelvezet, a jó fogalmazás legalább olyan fontos, mint maga a tartalom, ezért aztán nem feltétlenül alkalmas erre egy szimpla kémiatanár, de még egy vegyész-tanszéki professzor sem.


És mindezt rendszeresen, azaz legalább fejenként legalább napi 3-4 cikket tudnak produkálni.

Az ilyen cikkeket összerakni meg kicsit több idő, mint megírni a blikkre, hogy tolvai reni bikinis képet posztolt az instára.


Szóval ingyen senki nem fogja elvállalni sajnos - sőt, aki tényleg kompetens, az rendesen meg fogja kérni az árát.


Szóval a fedezetet minderre vagy reklámokbevételekből, vagy előfizetéses modellel kell előteremtened, és itt kap kritikus szerepet az, hogy mekkora igény van rá, mert ha csak néhány százan járnak az oldalra, abból szemmel látható reklámbevételed nem lesz, ha meg előfizetéses modellben gondolkodsz, akkor meg olyan magas előfizetői díjat kell kérned, hogy nem fogja senki kifizetni.


Tehát először piackutatni kéne - de nem úgy, hogy a gyakorin megkérdezed ezt a gyakran ide járó néhány tucat embert :)


Gondolom, nem mondok újdonságot, de egy piackutatás is pénzbe kerül.


Plusz, ha ki is derül, hogy van rá egy komolyabb méretű vevőközönség, akkor sem elég, hogy kirakod a site-odat, hogy tudomanyoshirek.hu, aztán vársz.

Brandet kell építeni, láthatóvá kell válni, azaz egy komoly marketing-kampánnyal meg kell tolni, ami sok esetben többe kerül, mint maga a fejlesztés, mert ezek a kreatív szakemberek/cégek is horribilis összegeket el tudnak kérni.


Úgyhogy minimum több 10, akár 100 milliós indulási költséggel kell számolnod, ha tényleg egy színvonalas terméket akarsz letenni az asztalra, nem valami sufniban barkácsolt okj-s webprogramozó pistike által összerakott izét, amire aztán te írod a cikkeket és te magad spam-elgeted a linkjeiddel a gyakorit, meg mindenféle facebook csoportokat. Persze ez is egy út, csak épp garantáltan nem jutsz rajta sehova.


Gondolom nincs ennyi pénzed zsebből, úgyhogy először kereshetsz hozzá befektetőket, akár alapítványokat(soros-terv!!!!), vagy szoktak kiírni pályázatokat ilyesmikre.


Dióhéjban: nem lesz egyszerű dolgod, ha ilyesmibe vágod a fejszédet :)

2021. aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen fogadnék ilyen hírportált, mert engem érdekelnek a természettudományok.
2021. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

A brit [link]

és az amerikai [link] variánsok.

Mondjuk ahogy most elnézem, azért előfordulnak politikai témájú cikkek is benne, de azért ezek elég nagy presztizsű, régóta létező, számos egyetem által járatott, szerkesztett lapok.

2021. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Én szívesen vennék egyet.
2021. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krande válasza:
100%

Lenne.


Kezdetnek én mindenképp olyanokkal venném föl a kapcsolatot, akik (pl Face-re) írnak népművelő cikkeket, virológia témában Kemenesi Gábor például... Az ő írásaikat (engedéllyel!) felraknád a saját lapodra. Szerkeszthetsz egy igényesen kinéző és jól struktúrált lapot, azt hiszem, lenne jónéhány ember, aki szívesen tekergetné ezt a Face hírfolyam helyett. Ami viszont fontos, hogy a tartalom bővülésével ne keveredjenek bele komolytalan tartalmak.

2021. aug. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!