Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szűrt esővízhez, ill. sótalaní...

Szűrt esővízhez, ill. sótalanított tengervízhez milyen plusz ásványi és egyéb anyagokat kellene adni ha ivásra is használnánk? Valamivel nagyobb mennyiségben (nem csak tetőkről) hogy lehetne gyűjteni esővizet? Tengervíz sótalanítókra hogyan keressek?

Figyelt kérdés

Lehet a tengervíz lepárlás nem a megfelelő szó, nemrég fordított ozmózis kifejezést találtam, hogy (ha jól tévedek) ezzel állítanak elő iható vizet. Állítólag kicsit sós lesz az íze, de vannak helyek, ahol teljesen jól működik. Persze állítólag.


Egy ilyen berendezésre hogyan lehetne rákeresni? A jellemzőire és az árazására?


Ha nem csak házak tetőiről szeretnénk esővizet (valamivel) nagyobb mennyiségben begyűjteni: milyen megoldások, módszerek állnak ma már rendelkezésre?


Előre is köszönöm a használható hozzászólásokat!



2021. aug. 15. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak sótalanításra jó a fordított ozmózison alapuló módszer, hanem vízlágyításra is, hiszen kicsapja az oldott anyagokat.

Ipari vízlágyítással ugyan nem tudom, nyerhető e ivóvíz, de használják akvaristák is, akiknek nagy medencéjük van és sok lágy vízre van szükségük.

2021. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ioncserélő gyantával lágyított vizet túlélik a garnélák ( sőt szaporodnak benne ) akkor valszeg számunkra is fogyasztható.


Ozmózis szűrővel sótalanítják a tengervizet is szerintem ( bár lakossági/ipari méretben lehet mást használnak), én is ezzel sótalanítom a házi vízmű által NaCl-dal lágyított vizet az akváriumhoz, de ennek kicsi a vízhozama. Ha sok víz kell akkora oda valami ipari megoldás szükséges.

2021. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos hozzászólásaitokat! :) Menta zöld.


Ebben szeretném még nagyon, hogy segítsetek (vagy mások majd, akik később (remélhetőleg) írni fognak) nekem:


"Ha nem csak házak tetőiről szeretnénk esővizet (valamivel) nagyobb mennyiségben begyűjteni: milyen megoldások, módszerek állnak ma már rendelkezésre?"

2021. aug. 15. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ereszcsatorna? :D


Valami tározóba vezeted a fizet majd házi vízművel tisztítod.

2021. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj, nem úgy! :))) Persze, hogy szükségesek előbb a háztetőkhöz is ereszcsatornák, hogy egy tartályba gyűjthető legyen Isten áldása. :)


Engem specifikusan a gyűjtés úgymond "területe" érdekel - de az nagyon - hogy hogyan lehetne nagy (vagy legalább valamivel nagyobb) területről esővizet gyűjteni (azaz nagy(obb) mennyiségben, mintha csupán néhány tetőről érkezne a tartályba az eső)?

2021. aug. 15. 18:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van erre is megoldás, völgyzáró gát a neve xD


Gyakorlatilag az összes gát ezt a szerepet költi be. A kisebb helyi vízfolyások duzzasztásával elérhető a kívánt hatás.


Esetleg még van lehetőség, ha néhány tető kevés lenne: gyűjtsd be az összes tetőről. A fejlettebb településeken az esővíznek külön csatornahálózat van fenntartva, nem közösen vezetik el a szennyvízzel. Ezt meg lehetne legálisan is csapolni valahol egy gyűjtőpontnál vagy kivezetésnél.

2021. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!