Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt megértem, hogy valaki...

Azt megértem, hogy valaki fejben/lélekben más nemű, nevet változtat, más az irányultsága, más ruhákban érzi jól magát, stb. De jó dolog ezt fizikailag is erőltetni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha valaki ezt fizikailag erőlteti, az nem önámítás? Lehet hogy segít neki, de az felszínes. Anélkül nem megy? Vagy nincs egy köztes állapot, aki se nem férfi, se nem nő. Ilyen állapotban nem lehet valaki megelégedve magával, feltétlenül kell operáltatni?


A Fridi podcastban nézve Tobi-t pl. 28:50-nál. Kivülről nézve egy nőt látunk gesztusaiban, viselkedésében, a sírása, egy nő sírása, stb. Ez nem olyan mint a plasztikázás? Ha valakinek gerincproblémái vannak, akkor rendben ha orvosilag beavatkoznak plasztikával, de csak személyiségi zavarok miatt nem oké. Az rendben van, hogy aki ilyennek születik annak sokkal nehezebb, és lehetnek személyiség zavarai, de nem az elfogadást kéne megtanulni operáció helyett? Nem értek hozzá egyáltalán, csak érdekel a téma. Én teljes mértékben elhiszem, hogy elképzelni sem tudom a késztetését, a vágyait, az életét az ilyen mebereknek, és ritkák is, tehát nem lehet ugynazokat az általános dolgokat rájuk alkalmazni, amit sokakra másra, de nekem ez a fizikai beavatkozás túlkapásnak néz ki kivülről. A kérdésem, hogy tényleg megoldódik ezáltal minden probléma? Vagy enélkül nem lehetne-e megoldani?



2021. aug. 20. 02:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsánat, mint megtudtam a videó végéből, végül nem operáltatott, és járt pszichológushoz, lehet hogy végül tényleg el tudta fogadni magát és ez lehetséges
2021. aug. 20. 02:56
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Aki egyik sem az a "non-binary" vaagy is a "nem bináris". De amúgy a fizikai átalakulás sokat segít a nemi diszfóriájukon.


Jó tanács: Máskor nézd végig a videókat vagy olvasd végig a cikkeket mielőtt kérdezel. :)

Elkerülhetőek az ilyen "a végén kiderült a ..." szituációk.

2021. aug. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell feltétlenül operáltatni, ez egy opció. Van aki nem operáltat, van aki csak egy kicsit operáltat, van aki meg sokat operáltat. Attól függ, hogy Ő hogy érzi jónak.


"nekem ez a fizikai beavatkozás túlkapásnak néz ki kivülről"

Neked semmilyen szereped nincsen abban, hogy egy másik ember mit operáltat a testén.


"Ha valakinek gerincproblémái vannak, akkor rendben ha orvosilag beavatkoznak plasztikával, de csak személyiségi zavarok miatt nem oké."

Miért nem? Rengeteg ember csinál a világban plasztikai műtéteket, mindenféle személyes okból. Miért baj ez neked?

2021. aug. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"csak személyiségi zavarok"

A személyiségi zavar lehet pont olyan súlyos, mint a testi zavar.

Adott esetben érthető az operáció.

Tudod, alapból van neked egy agyad, nagyjából ez vagy te.

És az agynak van egy teste (nem a testnek van egy agya).


Ha ezzel probléma van, elsőnek a testet érdemes megváltoztatni, és nem az agyat lecserélni.

Kivéve persze, ha egyértelműen az agyban van a probléma.

Itt ez nem áll fenn.

2021. aug. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az rendben van, hogy aki ilyennek születik annak sokkal nehezebb, és lehetnek személyiség zavarai, de nem az elfogadást kéne megtanulni operáció helyett?"

Igen, és nem csak nekik, hanem a környezetüknek, a társadalomnak is. Ha nem lenne ekkora felhajtás a transzneműség körül, mindenkinek jobb lenne. De addig amíg az emberek nem kis része szörnyszülöttként néz rád, a transzneműséget perverz libsi hóbortnak tekinti, addig nekik se könnyű elfogadniuk magukat.

Az operáció sokuknál egy elkeseredett kísérlet arra, hogy könnyebben betagozódjanak a bináris többségi társadalomba, legalább látszatra. Mert a széles állkapcsú, dudorodó nadrágú transz nőknek, vagy csöcsös transz férfiaknak nincs könnyű sora jelenleg. Ha nem lennének ekkora látványosság, nekik is annyival kevesebb motivációjuk lenne operációval eltüntetni ezeket a jegyeket.

2021. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ez hasonló mint a plasztika. A te tested ezt csinálsz amit akarsz vele. Ha ettől jobban önmagad vagy akkori miért ne csinálná. A ruhák, smink, haj-, szakáll stílus mind felszínes, de ettől lesz önmaga az ember.
2021. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért találom problémásnak? Mert szerintem fizikai baj esetén fizikai beavatkozás, pl. ha eltörik a lábad, de pszichológiai problémákra nem fizikai beavatkozás kéne.
2021. aug. 21. 20:32
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ha ezzel probléma van, elsőnek a testet érdemes megváltoztatni, és nem az agyat lecserélni. Kivéve persze, ha egyértelműen az agyban van a probléma."


Ekkora baromságot rég hallottam :) Ha az embernek pszichés problémái vannak, mármint olyasmi, ami pszichológusra tartozik, akkor nem a testet érdemes változtatni, ezért jár az ember pszichológushoz. És most nem arról beszélek, hogy a szóban forgó "problémát" kéne megváltoztatni, hanem annak elfogadását, az azzal való együttélést, ami agyban kéne eldőljön inkább, illetve a környezet még sokat segíthet, nem hiszen hogy a cici. Ha én kövér vagyok, akkor leoperáltathatom a hájas hasamat és mellemet, de az semmit nem fog megoldani.

2021. aug. 21. 20:35
 9/11 A kérdező kommentje:

"A te tested ezt csinálsz amit akarsz vele."


Ez nyilvánvaló. De attól még lehet rossz és jó. Én erről beszélek. Nem megyek oda senkihez és erőszakolom meg, hoyg ezt vagy azt csinálja. De arról lehet beszélni, hogy egy tevékenység jó vagy rossz ilyen vagy olyan szempontból, pl. vallás, erkölcs, etika, környezet véleménye, stb. És még tudományosan és orvosilag is lehet vitázni róla. Mondhatod azt is, hogy a te tested, tehát ne érdekeljen, ha valaki eutanáziát akar, vagy öngyilkos lenni, de azért erről is van diskurzus.

2021. aug. 21. 20:38
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha az embernek pszichés problémái vannak, mármint olyasmi, ami pszichológusra tartozik, akkor nem a testet érdemes változtatni"

Pontosan.

Csak azt kéne felfogni, hogy ez nem mindig "pszichés probléma".

Ha kapsz egy férfi testet ÉS kapsz egy női agyterületet - akkor szerinted MINDIG az agyterület van elrontva?


Amúgy ez csak elvi kérdés, mert gyakorlatilag az agyon még nem tudunk változtatni, a testen meg igen.

TEHÁT ilyen esetben azon kell változtatni.

2021. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!