Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem ez alapján a cikk...

Nem értem ez alapján a cikk alapján, most sikerült plusz anyagot létrehozni fényből vagy nem? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem csak anyagot és antianyagot hoztak létre, amiből aztán az antianyag annihilálódik pont annyi anyaggal, mint, amennyit létrehoztunk, tehát végülis nem keletkezett pluszba mégse anyag?


[link]



2021. aug. 20. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy elektron és egy pozitron keletkezett valószínűleg. Ehhez csak energia kell. Az, hogy te most ezt úgy hívod, hogy anyag létrejött-e, vagy sem, az már az egyéni döntésed. Az új dolog, hogy most először sikerült ezt mesterségesen megcsinálni fotonokból. És hogy virtuális fotonok segítségével csinálták ezt, ami utal arra, hogy a virtuális fotonok is kb valódi fotonok.
2021. aug. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De, a kísérlet során anyag keletkezett: méghozzá elektronok és pozitronok.

A pozitronok ahogy lehetőségük volt rá, rögtön reagáltak más elektronokkal, és szétsugárzódtak. De a gyorsító pont arra való, hogy mindezt nyomon tudja követni, és dokumentálni.

Anyagot csak így lehet készíteni, hogy rendes anyag és antianyag is keletkezik, az ősrobbanásban is így történt.

Valahol lehet benne valamilyen aszimmetria, mert 1 millió ilyen folyamatból meg szokott maradni 1 darab ilyen anyagi részecske, míg az antianyag párja nem. Ezért létezik a mi világunkban anyag, különben csak energia lenne, fotonok formájában.

2021. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi az a virtuális foto? Utána kerestem, de nem teljesen értem. Azt találtam, hogy két nagfy energiájú elektron kölcsönhatásakor keletkezö, rövid élettartama miatt tömeggel rendelkezö foton, és hogy a határozatlansági elv miatt van. ezek szerint két ion elektronjai között létrejövö nagy energiájú reakcióból keletkezhet ugyanúgy anyag-antianyag pár mint ha két valódi foton ütközne össze? Vagy pusztán az elektromos eröterek hozzák létre, és nem az elektronok maguk? Ezek a virtualitásból keletkezö anyag-antianyag párok mikor kioltják egymást, keletkezik valódi foton, és kimondható, hogy energia alakult anyaggá? a kölcsönható ionok energiája csökken és ki lehet ezt mutatni, vagy azoknál nem keletkezik változás és máshonnan "vevödik ki" az az energiamennyiség, maiböl a szóban forgó anyag keletkezik? Hasonlóan keletkezik vákuumban az anyag-antianyagpár?
2021. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!