Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire tartod valószínűnek,...

Mennyire tartod valószínűnek, hogy vannak extra dimenziók, amint azt a húrelmélet mondja?

Figyelt kérdés
2021. aug. 27. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem is kell húrelméletig menni...


Relativitáselméletben az idő kvázi egy negyedik dimenzió.


Ugye húrelméletnél ez megy tovább 5., 6., stb dimenzió. Igazából felfogás kérdése.


Azért lesz ez nekünk jó, mert bizonyos jelenségek matematikailag leírhatóak lesznek. És ha a valóságban ez nem is fog mutatkozni, a sokadik dimenzió egy nagyszerű eszköz lesz-akár a komplex számok.

2021. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, neked mi az extra dimenzió, de amúgy végtelen sok dimenzió van.
2021. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosítok: a kérdező úgy gondolja, hogy ezek a valóságban is léteznek.

Nos: lehet, hogy léteznek.

De ha nagyon fel vannak csavarodva, akkor nem sokat változtatnak a mai világon.

2021. aug. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én magam nem tudom, hogy léteznek-e. De elképzelhetőnek tartom, bár, én laikus vagyok a témában.
2021. aug. 28. 23:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szemléletes képet szeretnél, akkor valahogy úgy képzelheted el, hogy a tér minden egyes pontjában van egy nagyon pici lyuk.

Annyira kicsi, hogy például az atomok még nem férnek bele.

De a kvarkok már igen - és ezért például előfordulhat olyan, hogy rövid időre eltűnnek a világunkból. Vagy kapnak valami energiát, és csak az tűnik el. Vagy előjön olyan helyen, ahol nem várnád.

Na, és ez még csak 1 plusz dimenzió. Ilyenből több is van, minden pontban.

Ja, és a lyuk az nem valami hosszú folyosóba nyílik, hanem ez a folyosó van fölcsavarva, és nagyon gyorsan szűkül. Egy kvark számára ez csak egy zsák, amiben el tud bújni.

2021. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!