Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az az időszak meddig tartott...

Az az időszak meddig tartott a Földön míg két méteres százlábúk, farkas méretű skorpiók éltek?

Figyelt kérdés
egyik doku film részletében figyeltem fel erre, mikor épp olyan szakasz volt a bolygó életében, és a másik hogy egy odacsöppenő modern ember életben maradt volna?
2021. szept. 2. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A paleozoikum korszak 542–250 millió évvel ezelőtt volt. Hat időszakra van felosztva, és az utolsó kettőben voltak a legnagyobb rovarok. Ezeket karbon korszaknak ( 360–300 millió évvel ezelőtt) és a perm-periódusnak ( 300–250 millió évvel ezelőtt) nevezzük. .


A légköri oxigén a rovarok méretét leginkább korlátozó tényező. A karbon és a permi időszakban a légköri oxigénkoncentráció lényegesen magasabb volt, mint ma. Az őskori rovarok 31-35% oxigént tartalmazó levegőt lélegeztek be, szemben a jelenleg lélegzett levegő mindössze 21% oxigénjével.


Tiszta oxigént hosszab ideig belélegezni kifejezettem káros. A 31-35%-al nem tudom mi van, de majd megkeresem.

2021. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

El lenne ott az a random ember


[link]

2021. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. engem már az is meglepett hogy már a dinoszauroszok előtt is voltak hasonló állatok itt, csak aktuálisan becsődölt kicsit minden. mikről maradtam le
2021. szept. 2. 22:55
 4/6 A kérdező kommentje:
mint pl. ebben https://www.youtube.com/watch?v=4ak_wAMyEZg 46:54-től ... tökéletesen jól működő állatkák lettek eltörölve becsapódó meteorit nélkül is
2021. szept. 2. 22:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A dínók előtt jópár tömeges kihalási esemény volt.


[link]


Amúgy nekem gyerekként még dimetrodon játékom is volt. Neked tényleg nagyon kieshetettek a dínók előtti korok... :D

2021. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
kb 1 milliárd év alatt 5 nagy kihalás volt. A kihalás persze nem teljes megsemmísülést jelent hanem kb az állatfajok 90 százalékát. Jelenleg a 6. kihalás elején tartunk, ezerszámra pusztulnak az állatfajok.
2021. szept. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!