Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Léteznek olyan (hegyi v....

Brain Storming kérdése:

Léteznek olyan (hegyi v. akármilyen) vízforrások, amelyekből a felbukkanásuk után ugyanolyan pezsegő formában távoznak a bennük elnyelt gázok, mint a szódavízből annak palackból (tehát a 4-6 atm nyomás alól) való kiengedése után?

Figyelt kérdés
Valaki amellett erősködött, h a magyarban amiatt nevezhetjük a vízforrásokat "forrás"-nak, mert a bennük elnyelt gázok ugyanúgy távoznak, mint a széndioxid a szódavízből, tehát a gázok kiszabadulása miatt viselkedik úgy a forrásvíz, nem pedig a nagyobb nyomás miatti levegővel való elkeveredés miatt. És azt is erőltette, h Erdélyben pl több ilyen forrás is létezik. Sztem mindkettő állítás kamu, de szakértőbb véleményre lennék kíváncsi.
2010. aug. 30. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szénsavas források léteznek amikben a földből CO2 tartalmú víz jön fel és attól függően mennyi van benne pezseg nyilván. Ezeket savanyúvízeknek nevezzük.
2010. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én Erdélyben ittam olyat, 9 éves koromban és igaz azóta eltelt 10 év de azt hiszem borvíznek nevezték...
2010. szept. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Előző vagyok, ha nem hiszed itt van leírva:

[link]

2010. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra vonatkozott, hogy léteznek-e olyan források, amelyek eredési helyén való felbukkanásukkor ugyanúgy pezsegnek, mint a szódavíz.

Tudom, h a hivatalos ásványvíz-összetétel leírásokban min. 1000mg/l érték szerepel. A szén-dioxiddal dúsított vizek, pl. a szódavíz jó 7-8 grammnyi szén-dioxidot tartalmaz. Ennyit kell elnyeletni a vízzel, h a normál légnyomásra kerülve pezsegjen.


Nos, a kérdésem az, h léteznek-e olyan természetes források Erdélyben, ahol ekkora a felbukkanó vizek szén-dioxid tartama?

2010. szept. 2. 11:51
 5/7 anonim válasza:

Figyeltél a válaszomra?

Igen létezik, borvíznek hívják. Jézusom....

2010. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Wikipediás idézet:

"A borvíz a szénsavat tartalmazó, többnyire savanykás forrásvíz erdélyi neve."

És igen úgy jön föl a föld alól hogy szénsavas. Nem széndioxid van benne igaz, de a gázain kívül a kérdésedre helyes választ kaptál!

2010. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm - a válaszoddal okosabb lettem, de a kérdésem nem az volt, h léteznek-e szénsavas forrásvizek, mert ezt tudom, h vannak, és azt is tudom, h van olyan, amelyben elég sok van. Te figyeltél a kérdésemre: "felbukkanásuk után ugyanolyan pezsegő formában távoznak a bennük elnyelt gázok, mint a szódavízből annak palackból való kiengedése után?" ? A forrásvízként megjelenő víz viselkedésére vonatkozott. Így csinál a borvíz, amikor megjelenik a forráshelyénél? Ha nem, akkor nem viselkedik úgy, amire én a kérdésemben céloztam.
2010. szept. 5. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!